Borussia Dortmund pewnie melduje się w następnej rundzie Pucharu Niemiec

Artur Majorczyk | 22.08.2016 22:29 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Zespół wicemistrza Niemiec – Borussia Dortmund pokonał w 1. rundzie Pucharu Niemiec występujący na co dzień w Regionallidze – Eintracht Trier 3:0. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Andre Schurrle oraz dwie Shinji Kagawa.

Szkoleniowiec gospodarzy – Peter Rubeck przystępując do spotkania nie miał żadnych problemów kadrowych. Zdolni do gry byli wszyscy jego podopieczni. Inaczej sytuacja prezentowała się w obozie z Dortmundu. Thomas Tuchel nie mógł skorzystać z usług Marco Reusa, Nevena Subotica, Erika Durma oraz nowego zawodnika Mario Gotzego. Braki kadrowe w Borussii Dortmund w żadnym stopniu nie spowodowały osłabienia zespołu, która przed zbliżającym się sezonem Bundesligi dysponuje szeroką i mocną ławką rezerwowych.

Kibice zgromadzeni na Moselstadion od początku oglądali dobre widowisko. Znacznie bardziej utytułowani goście dość szybko przejęli inicjatywę, aby móc konstruować ataki pozycyjne. Odważnie grający tego wieczoru gospodarze odwdzięczali się szybkimi kontratakami. Niedługo trzeba było czekać, aż piłka wyląduje w siatce. Stało się to już w 8 minucie za sprawą reprezentanta Japonii - Shinjiego Kagawy.

Ekipa Tuchela szybko starała się podwyższyć prowadzenie i uspokoić grę. Bardzo aktywni w ataku byli Aubameyang oraz młody Dembele, którzy efektownymi zagraniami starali się przedrzeć przez szyk obronny gospodarzy. Napór przyniósł swój skutek w 33 minucie, gdy do bramki po razu drugi tego wieczoru trafił Shinji Kagawa.

Tuż przed końcem pierwszej połowy nadzieję na korzystny wynik dla Eintrachtu Trier odebrał reprezentant Niemiec oraz nowy nabytek BVB - Andre Schuerrle, który po asyście Aubameyanga strzelił pierwszego gola w barwach zespołu z Dortmundu.

Po zmianie stron drużyna gospodarzy nie wyglądała wiele lepiej. Niekwestionowanie na boisku panowała ekipa wicemistrza Niemiec, która dobrze grając w obronie nie dopuszczała przeciwników do żadnych groźnych sytuacji. Sami z kolei stwarzali ich bardzo dużo, lecz brakowało skuteczności. Do końca wynik nie uległ już zmianie i to Dortmundczyków będzie można oglądać w następnej rundzie Pucharu Niemiec.

SV Eintracht Trier 05 - Borussia Dortmund 0:3 (0:3) Kagawa 8', 33', Schuerrle 45'

• Tottenham zwycięski, przełamanie Aubameyanga

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.