Bayern Ancelottiego gromi na inaugurację Bundesligi

Artur Majorczyk | 26.08.2016 22:26 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Werder Brema 6:0 w meczu inaugurującym nowy sezon Bundesligi. Gospodarze od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, dokładając co parę minut kolejne bramki do swojego dorobku.

Już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze Bayernu pokazywali przeciwnikom, kto w tym meczu będzie stroną przeważającą. Przyjezdnym ciężko było odzyskać piłkę wymienianą między graczami Carlo Ancelottiego, a gdy ta sztuka już się udawała to nie byli w stanie utrzymać jej w posiadania zbyt długo. W 9 minucie pierwszą bramkę w spotkaniu oraz pierwszą w nowym sezonie Bundesligi pięknym strzałem zdobył Xabi Alonso. Hiszpan po wybiciu piłki przez jednego z obrońców przymierzył w prawe okienko bramki Wiedwalda. Zmasowany atak na bramkę gości trwał dalej. 4 minuty po pierwszym golu, kolejnego dołożył Robert Lewandowski. Polak otrzymał długie podanie od Ribery’ego, popędził w stronę bramki i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki.

Werder próbował, lecz tylko na próbach się kończyło. Osłabiony absencją kluczowych graczy nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Neuera. Bardzo aktywny w pierwszej połowie Lewandowski nie ustrzegł się jednak fatalnego klopsa, gdy po strzale Mullera piłka od słupka odbiła się pod nogi Polaka, a ten posłał piłkę wysoko nad niemal pusta bramką. Kapitan reprezentacji Polski mógł mówić o dużym pechu, gdyż 10 minut potem w sytuacji sam na sam  po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Po 45 minutach, w których grał praktycznie jeden zespół, na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla faworytów.

Po zmianie stron, gdy zawodnicy ledwie zameldowali się na murawie Lewandowski tym razem już się nie pomylił i po dośrodkowaniu Mullera strzelił swoją drugą bramkę tego wieczoru. Przeważający Bayern stopniowo punktował Werder. W 66 minucie po pięknej akcji Mullera z Lahmem, ten drugi podwyższył na 4:0, a 7 minut później swojego trafienia doczekał się Francus, Ribery. Na kwadrans przed końcem arbiter przyznał Bayernowi rzut karny, który wykorzystał Robert Lewandowski, kompletując hat-tricka. Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat nie uległ zmianie i zakończyło się na 6:0.

Bayern Monachium - Werder Brema 6:0 (2:0) Alonso 9', Lewandowski 13', 46', 76', Lahm 66', Ribery 73'