Oficjalnie: Tomáš Rosický wraca do Czech!

Autor: Karol Brandt | 30.08.2016 17:33 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Sparta Praga poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, że pozyskała byłego piłkarza Borussii Dortmund i Arsenalu.

35-latek dołączył do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki w swoje piłkarskiej karierze, na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej bowiem wygasł jego kontrakt z „Kanonierami”, w których spędził ostatnie 10 lat. Z nowym-starym zespołem podpisał dwuletnią umowę.

 Tomáš Rosický ma już za sobą konferencję prasową a także pierwszy trening z nowymi kolegami. Swoje najlepsze lata kariery spędził w Niemczech, gdzie zagrał w blisko 200 spotkaniach, 24-krotnie wpisując się na listę strzelców a także notując 46 kluczowych podań. Jego dobra gra w BVB zaowocowała transferem do Arsenalu, który w 2006 roku zapłacił za niego 10 mln euro.

W Londynie często trapiły go kontuzje, lecz Arsène Wenger cenił sobie umiejętności 105-krotnego reprezentanta Czech, co pozwoliło mu się zadomowić w nowym zespole na dłużej. Ostatecznie przez 10 lat zagrał tam w 248 meczach. Do tego wyniku dołożył także 29 bramek i 22 asysty.  

W zespole prowadzonym przez Zdeněka Ščasný’ego będzie przywdziewał trykot z numerem dziesiątym. 

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Transfery, Sparta Praga, Tomas Rosicky, Czechy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze