Pjaca: Buffon zrobił na mnie największe wrażenie, kiedy przyszedłem do Juventusu

Autor: Michał Nowacki | 02.09.2016 08:10 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Skrzydłowy Juventusu, Marko Pjaca przyznał, że największe wrażenie na nim zrobił bramkarz Juventusu, Gianluigi Buffon. Chorwat uważa, że włoski golkiper jest żywą legendą swojego klubu i wiele się może od niego nauczyć. 21-latek kosztował „Starą Damę” 23 miliony euro.

– Jest to piękny świat, aby grać w Juventusie, ale nigdy nie wątpiłem, że byłem tego świadomy, kiedy zdecydowałem się na transfer tutaj. Po przyjeździe zorientowałem się, że nie potrwa długo, zanim zrozumiem, że jestem w wyjątkowym klubie, który ma bogatą historię. Tutaj są najlepsi piłkarze, szczególnie Gianluigi Buffon zrobił na mnie największe wrażenie. Po prostu trzeba porozmawiać z nim chwilę, aby zrozumieć, że stoi przed tobą legenda klubu – stwierdził Pjaca w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport”.

– W systemie 3-5-2 mogę grać jako drugi napastnik, co najwyżej odsuwając się trochę, bo myślę, że mogę również grać jako ofensywny pomocnik. Moja ulubiona pozycja, chociaż nie przeszkadza mi występować jako skrzydłowy, najlepiej z lewej strony. Muszę ciężko pracować każdego dnia, aby poprawić swoje umiejętności, nie tracę wagi lub koncentracji. Wtedy mój czas nadejdzie, jestem pewien. Nie jestem zmartwiony siedząc na ławce. Jestem świadomy, że to Juventus, ale jestem młody i udowodnię swoją wartość, cierpliwie czekam na swoją szansę do gry – dodał 21-letni Chorwat.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Gianluigi Buffon, Legenda, Marko Pjaca

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze