Giroud: Próbowałem przekonać Sissoko do przyjścia do Arsenalu

Artur Majorczyk | 04.09.2016 10:14 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Napastnik reprezentacji Francji, przyznał w jednym z wywiadów, że próbował namówić swojego kolegę z kadry do transferu do jego klubu. Moussa Sissoko ostatecznie jednak nie dał się namówić swojemu przyjacielowi i wybrał lokalnego rywala Arsenalu, czyli Tottenham Hotspur.

Francuz łączony był z przenosinami do Arsenalu, Evertonu oraz paru innych europejskich klubów, jednak w ostatnich dniach okienka transferowego wybrał zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino. 

27-latek w przeszłości wyrażał chęci do przenosin na Emirates Stadium, dlatego też na jego transfer nalegał napastnik "Kanonierów", Olivier Giroud.

– Powiedziałem mu, żeby wybrał Arsenal. Jego wybór z pewnością był niespodziewany, ale wiem, że on sam do ostatniego dnia nie wiedział, gdzie się przeniesie. Transfer jest jednak dla niego dobrym posunięciem. Ostatni miesiąc był dla niego bardzo ciężki i długi, dlatego dobrze, że zakończył się w jakiś konkretny sposób – powiedział Giroud.

– Tottenham jest bardzo dobrym zespołem. Oczywiście to my chcieliśmy go w swoim zespole po dobrym występie jaki zaprezentował podczas Euro. W tym sezonie Tottenham jest kandydatem do tytułu, mam nadzieję, że przeciwko nam nie pójdzie im tak dobrze – dodał.

29-letni napastnik wypowiedział się również na swój temat,

– Nie uważam, że jestem niedoceniany, zacząłem sezon na ławce, ponieważ wróciłem z wakacji dopiero 9 sierpnia. Nie byłem z tego powodu w kadrze na pierwsze spotkanie, a podczas drugiego meczu pojawiłem się na boisku z ławki po zaledwie dwóch dniach treningów. Wygląda to logicznie – zakończył.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Tottenham Hotspur, Olivier Giroud, Moussa Sissoko

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze