Scholes tłumaczy dlaczego Premier League straciła swoją atrakcyjność

Autor: Michał Nowacki | 06.09.2016 08:11 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Były piłkarz Manchesteru United wybrał trzech najlepszych piłkarzy w Premier League. Zdaniem Paula Scholesa to właśnie Sergio Agüero, Kevin De Bruyne i David Silva są topowymi gwiazdami Manchesteru City oraz całej ligi angielskiej.

– Hiszpańska liga jest zdecydowanie najlepsza, jeśli spojrzeć na udział klubów w europejskich pucharach. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów i Ligi Europy w sezonie 2015/2016 na 16 drużyn mieli aż sześć ekip. Prawie połowa z nich, Anglię reprezentowały tylko dwa kluby. Poza Sergio Agüero, Kevinem De Bruyne czy Davidem Silvą nie ma lepszych piłkarzy w Premiersip. Wszyscy najlepsi zawodnicy grają w innych ligach – zaczął Paul Scholes w rozmowie z „The Guardian”.

– Najlepsi gracze są w Hiszpanii lub w takich klubach jak Bayern Monachium czy Juventus. Mamy szereg wspaniałych zawodników, ale Gareth Bale jest najlepszym piłkarzem. W lidze angielskiej prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy takich zawodników, jak Lionel Messi czy Neymar. Pieniądze są najważniejszą rzeczą w futbolu, ponieważ właściciele klubów są po prostu zainteresowani zarabianiem pieniędzy dla drużyny. Nie obchodzi ich, co widzą w sobotnie popołudnie na boisku. Liczy się wyłącznie przedsiębiorstwo, natomiast w Barcelonie masz równowagę pomiędzy biznesem i piłką nożną – dodał Anglik.

– Oczywiście, że ich celem jest zarabianie pieniędzy dla dobra klubu, ale jest to klub, który dba o swoich kibiców a nie zespół prowadzony przez jednego biznesmena dla danej grupy osób. Dlatego chcą wygrywać i nie płacą największych pieniędzy, bo to nie jest ich głównym celem. Dla nich się liczy wygranie Ligi Mistrzów, zdobywać najlepsze puchary i to dlatego, że mają najlepszych zawodników – zakończył Scholes.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Bayern Monachium, Juventus Turyn, Manchester United, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Manchester City, Liga Europy, David Silva, Gareth Bale, Lionel Messi, Sergio Aguero, Neymar, Paul Scholes, Kevin De Bruyne, La Liga

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze