Ribéry: Ancelotti jest mistrzem we wszystkich aspektach

Autor: Michał Nowacki | 08.09.2016 13:23 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Franck Ribéry w lipcu tego roku krytykował Josepa Guardiolę za jego brak doświadczenia i zbyt wiele rozmów z piłkarzami. Kiedy na Allianz Arena pojawił się Carlo Ancelotti to Francuz w samych superlatywach zaczął wypowiadać się o włoskim szkoleniowcu. Trener dał mu szansę gry w DFB Pokal z Carl Zeiss i w meczu otwarcia z Werderem Brema. Oba spotkania Bayern Monachium wygrał wysoko, odpowiednio 5:0 i 6:0.

– Carlo Ancelotti jest zawsze dostępny dla nas, kocha swoich piłkarzy. On szuka kontaktu z nami, śmieje się z nas, pyta nas jak się czujemy każdego dnia. Ta relacja jest ważna. Nie zrozumcie mnie źle, nie jesteśmy już dziećmi, jesteśmy doświadczeni i szanujemy trenera. To ważne, można się dobrze bawić razem. Jeśli spędzasz tyle czasu ze sobą, nie można mówić cały czas tylko o futbolu – zaczął Franck Ribéry.

– Carlo Ancelotti cieszy się wśród nas pozytywną opinią, nigdy nie słyszałem piłkarza, który by go krytykował. Mieć dobrą drużynę i dobrych zawodników to jedno, ale mieć dobry kontakt z nimi to jest już inna sprawa. Ancelotti jest mistrzem we wszystkich aspektach. W przeciwnym razie nie byłoby możliwe, aby stworzyć taką harmonijną atmosferę – dodał Francuz.

– Coman Kingsley zastępował mnie, kiedy ja leczyłem kontuzję w poprzednim sezonie, rozwinął się, poczynił postępy w swojej grze i wiem, że jest dobrym człowiekiem. Częste i dobre występy w klubie zaowocowały powołaniem do kadry narodowej Francji. Kiedy byłem młody lubiłem obserwować jak gra Jean-Pierre Papin. Był wyjątkowym zawodnikiem, odnosił wielkie sukcesy w karierze – przyznał Francuz na temat swojego rodaka, legendy takich klubów jak Olympique Marsylia, AC Milan czy Bayern Monachium.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Josep Guardiola, Carlo Ancelotti, Kontuzje , Trenerzy, Franck Ribery, Legenda, Kingsley Coman, Jean-Pierre Papin

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze