Legenda: Powrót Luiza nie jest desperacją Chelsea

Autor: Michał Nowacki | 08.09.2016 15:38 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Legenda Chelsea, Kerry Dixon twierdzi, że powrót Davida Luiza jest dobrą decyzją. Brazylijczyk w ostatnim dniu okienka transferowego opuścił Paris Saint-Germain i za 32 miliony funtów wrócił na Stamford Bridge. Wielu uważa, że ze strony „The Blues” był to akt desperacji. W niedzielę ze Swansea powinien on zadebiutować w zespole Antonio Conte. Wychowanek Manchesteru United, Gary Neville opisał Brazylijczyka jako piłkarza rodem z PlayStation, którym z łatwością steruje 10-latek.

– Sporadycznie David Luiz popełniał  błędy, ale Gary Neville, który tak go krytykuje także popełniał błędy, gdy był piłkarzem. Uważam, że jest on świetnym zawodnikiem skoro chciała go Chelsea pierwszym razem, reprezentacja Brazylii czy Paris Saint-Germain. Nie ma zbyt wielu obrońców, którzy uniknęli błędów. Po prostu w obecnej i nowoczesnej piłce każdy z nas się będzie mylił – przyznał Kerry Dixon.

– David Luiz jest wspaniałym piłkarzem. Wydaje mi się to być dobrą decyzją klubu, nie tylko pod względem finansowym. Chelsea sprzedała go dwa lata temu i kupiła go z powrotem za mniejsze pieniądze. Myślę, że to bardzo dobry zawodnik, ale to wszystko zależy od tego, jak go menedżer chce wykorzystać na boisku. Jeśli drużyna wygra ligę albo wygrywa większość spotkań można powiedzieć, że zrobili wielki biznes. Jeśli nie ludzie powiedzą, że to był zły pomysł i będą gardzić zawodnikiem. Taki jest biznes i nie można oceniać klubu czy piłkarza – przyznał legendarny napastnik „The Blues”.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Transfery, David Luiz, Legenda, Gary Neville

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze