Wygłodzony Aguero wraca do gry i daje zwycięstwo City!

Filip Zieliński | 14.09.2016 22:31 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym meczu w roli trenera Manchesteru City zadebiutował Pep Guardiola. Hiszpan miał jeszcze jedną rzecz do zrobienia. Wygrać w końcu w bezpośrednim pojedynku z trenerem Borussi Monchengladbach, Andre Schubertem.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Sergio Aguero wyszli na prowadzenie już w 9. Minucie. Doskonałą szansę na zdobycie bramki miał powracający po kontuzji Ilkay Gundogan, jednak przegrał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Dogodną sytuację zmarnował także Fernandinho, ale jego strzał minimalnie minął prawy słupe bramki. Głodny gry Argentyńczyk (zawieszony jeszcze na dwa mecze w Premier League) podwyższył wynik na 2:0 w 28. Minucie z rzutu karnego.  Goście oddali w pierwszej połowie zaledwie jeden strzał na bramkę City. Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca, piłkarze obu zespołów dostarczyli nam dużo wrażeń i druga połowa zapowiadała się naprawdę obiecująco.

Druga połowa to kontynuowana przewaga podopiecznych Guardioli. Dogodną szansę na gola miał ponownie Aguero, jednak bramkarz był zbyt dobrze przygotowany i obronił ten strzał. W 73. Minucie meczu Raheem Sterling mógł podwyższyć na 3:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam, nonszalancko strzelając obok słupka bramki Sommera. W 77. Minucie Sergio Aguero skompletował hattricka. Eleganckim podaniem obsłużył go Sterling, choć Argentyńczyk był na pozycji spalonej, sędziowie tego nie zauważyli a Aguero podwyższył wynik na 3:0. Dzieło zwieńczył Iheanacho, który wykorzystał podanie Sane. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i ekipa z Wysp Brytyjskich wywalczyła pewne trzy punkty.

Manchester City - Borussia Monchengladbach 4:0 (2:0) Aguero 9', 28' (k), 77', Iheanacho 90+1'