Wygłodzony Aguero wraca do gry i daje zwycięstwo City!

Filip Zieliński | 14.09.2016 22:31 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym meczu w roli trenera Manchesteru City zadebiutował Pep Guardiola. Hiszpan miał jeszcze jedną rzecz do zrobienia. Wygrać w końcu w bezpośrednim pojedynku z trenerem Borussi Monchengladbach, Andre Schubertem.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą Sergio Aguero wyszli na prowadzenie już w 9. Minucie. Doskonałą szansę na zdobycie bramki miał powracający po kontuzji Ilkay Gundogan, jednak przegrał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Dogodną sytuację zmarnował także Fernandinho, ale jego strzał minimalnie minął prawy słupe bramki. Głodny gry Argentyńczyk (zawieszony jeszcze na dwa mecze w Premier League) podwyższył wynik na 2:0 w 28. Minucie z rzutu karnego.  Goście oddali w pierwszej połowie zaledwie jeden strzał na bramkę City. Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca, piłkarze obu zespołów dostarczyli nam dużo wrażeń i druga połowa zapowiadała się naprawdę obiecująco.

Druga połowa to kontynuowana przewaga podopiecznych Guardioli. Dogodną szansę na gola miał ponownie Aguero, jednak bramkarz był zbyt dobrze przygotowany i obronił ten strzał. W 73. Minucie meczu Raheem Sterling mógł podwyższyć na 3:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam, nonszalancko strzelając obok słupka bramki Sommera. W 77. Minucie Sergio Aguero skompletował hattricka. Eleganckim podaniem obsłużył go Sterling, choć Argentyńczyk był na pozycji spalonej, sędziowie tego nie zauważyli a Aguero podwyższył wynik na 3:0. Dzieło zwieńczył Iheanacho, który wykorzystał podanie Sane. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i ekipa z Wysp Brytyjskich wywalczyła pewne trzy punkty.

Manchester City - Borussia Monchengladbach 4:0 (2:0) Aguero 9', 28' (k), 77', Iheanacho 90+1'

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.

Historia starć przemawia na korzyść „Kanonierów”, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach obu ekip zanotowali remis oraz wygraną. Niemniej jednak faworytem tego pojedynku są „The Citizens”, którzy w bieżącym sezonie niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze.