Tuchel: To nie było tak łatwe zwycięstwo, jak wyglądało

Autor: Michał Nowacki | 15.09.2016 10:30 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Borussia Dortmund świetnie rozpoczęła rozgrywki Ligi Mistrzów od wygrania 6:0 z Legią Warszawa. Thomas Tuchel przyznał jednak, że wygrana nie była wcale taka łatwa, jak to wyglądało na boisku i jego piłkarze musieli włożyć dużo pracy. Po 20 minutach niemiecki zespół prowadził już 3:0.

– Nawet, jeśli wyglądało to na łatwe zwycięstwo, to wcale takie nie było. Problemem Legii było to, że my byliśmy bardzo skuteczni w pierwszych 25 minutach. Szybko zdobyliśmy gole, które pomogły nam zdobyć więcej pewności siebie do pozostałej części gry. Nie chcę być filozofem i mówić czy to Borussia była taka dobra, czy Legia taka słaba. Nie oceniam tego w ten sposób. Byliśmy po prostu lepszym zespołem i mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Zwycięstwo 6:0 oznacza, że ​moi piłkarze ​włożyli dużo pracy i mam nadzieję, że nadal będziemy pracować w ten sposób. Mogę tylko dać wiele komplementów swojej drużynie – powiedział Thomas Tuchel dziennikarzom.

– Możemy być zadowoleni z wyniku i jego stosunku. Pokazaliśmy, że możemy robić rzeczy inaczej. Czuję się dobrze i nie mogę się doczekać tego, co przed nami – rzekł Mario Götze na łamach Sky.

Reprezentant Niemiec wrócił w lecie z Bayernu do Borussii i w swoim debiucie wicemistrz Niemiec przegrał z beniaminkiem RB Lipsk 0:1. W meczu Ligi Mistrzów ekipa Thomasa Tuchela zmazała winę i odbiła się od dna. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Niemcy, Polska, Trenerzy, Borussia Dortmund, Mario Götze, Legia Warszawa, Thomas Tuchel

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze