Bayern z kolejnym zwycięstwem, waleczne Ingolstadt

Autor: Martyna Dębińska | 17.09.2016 17:23 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Rozpędzona lokomotywa pod batutą Carlo Ancelottiego nie zwalnia tempa. Nie przestaje strzelać także Robert Lewandowski. Bayern Monachium podjął na swoim obiekcie Ingolstadt i nie bez problemów odniósł zwycięstwo.

Nikogo nie dziwił obraz serwowany już od pierwszych minut, gdzie Bayern spokojnie rozgrywał piłkę i próbował stwarzać sobie okazje. Zdziwiło natomiast to, że jako pierwsze na prowadzenie wyszło Ingolstadt. Błyskawicznie, bo już w 8. minucie goście wykorzystali błąd mistrza Niemiec i ruszyli z zabójczą kontrą, którą sprytnym strzałem między nogami interweniującego Neuera zakończył Darío Lezcano.

Zaledwie czterech minut potrzebowali gospodarze na odpowiedź. Wyrównał nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Franck Ribéry podał do Polaka, bramkarz wyszedł do napastnika chcąc mu przeszkodzić, lecz Lewy nic sobie z tego nie zrobił i popisał się naprawdę pięknym lobem. Majstersztyk.

Bayern na prowadzenie wyszedł dopiero po przerwie. Znów asystentem był Franck Ribéry, ale tym razem Francuz wyłożył piłkę Xabiemu Alonso, a ten atomowym strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. Chwilę później doskonałą okazję do wyrównania miał Mathew Leckie. Australijczyk uderzył na bramkę z bliskiej odległości, ale swoimi umiejętnościami popisał się Manuel Neuer, który przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

W 84. minucie padł decydujący cios dla gości, który wymierzył Rafinha. Ten gol przesądził o wygranej Bayernu, choć na pochwałę zasługuje postawa zeszłorocznego beniaminka, Ingolstadt. „Schanzer” mimo braku gwiazd w zespole potrafili dzięki przemyślanej taktyce potrafili stawić czoła lepszemu rywalowi i o wygranej przesądziła jakość piłkarzy Carlo Ancelottiego.

Bayern Monachium – FC Ingolstadt 04 3:1 (1:1) Lewandowski 12', Alonso 50', Rafinha 84' – Lezcano 8'