Allegri: Jestem przekonany, że wyjściowa jedenastka była w stanie wygrać mecz

Autor: Michał Nowacki | 20.09.2016 10:39 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Massimiliano Allegri bronił swojej decyzji o posadzeniu Gonzalo Higuaína na ławce rezerwowych w meczu z Interem Mediolan. Niespodziewanie „Stara Dama” przegrała 1:2, ale włoski szkoleniowiec czuje, że podjął właściwą decyzję odnośnie Argentyńczyka.

Snajper w lecie przeniósł się za 90 milionów euro z SSC Napoli do Juventusu, w trzech spotkaniach strzelił trzy gole. Była to także pierwsza porażka Juventusu w sezonie 2016/2017.

– Myślałem o graniu fizycznym i potrzebowałem Gonzalo Higuaína w trakcie meczu a nie od pierwszych minut. Jestem przekonany, że wyjściowa jedenastka była w stanie wygrać mecz – przyznał Allegri na łamach „La Gazetta dello Sport” i Argentyńczyka wpuścił dopiero w 74. minucie.

Liderem jest SSC Napoli, które o jeden punkt wyprzedza Juventus. W środę „Stara Dama” zagra u siebie z Cagliari. W tym samym czasie Napoli zmierzy się na wyjeździe z Genoą.

• Oficjalnie: Federacja hiszpańska zawiesiła trenera Valencii

„Nietoperze” miały nadzieję, że ich szkoleniowiec będzie mógł usiąść na ławce trenerskiej podczas najbliższego spotkania z liderem tabeli, „Blaugraną”, jednak odwołanie hiszpańskiego klubu zostało odrzucone przez RFEF.

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu między Sevillą i Liverpoolem trenerzy obu drużyn Jürgen Klopp i Eduardo Berizzo podsumowali grę swoich piłkarzy w tym pojedynku.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.