Allegri: Jestem przekonany, że wyjściowa jedenastka była w stanie wygrać mecz

Autor: Michał Nowacki | 20.09.2016 10:39 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Massimiliano Allegri bronił swojej decyzji o posadzeniu Gonzalo Higuaína na ławce rezerwowych w meczu z Interem Mediolan. Niespodziewanie „Stara Dama” przegrała 1:2, ale włoski szkoleniowiec czuje, że podjął właściwą decyzję odnośnie Argentyńczyka.

Snajper w lecie przeniósł się za 90 milionów euro z SSC Napoli do Juventusu, w trzech spotkaniach strzelił trzy gole. Była to także pierwsza porażka Juventusu w sezonie 2016/2017.

– Myślałem o graniu fizycznym i potrzebowałem Gonzalo Higuaína w trakcie meczu a nie od pierwszych minut. Jestem przekonany, że wyjściowa jedenastka była w stanie wygrać mecz – przyznał Allegri na łamach „La Gazetta dello Sport” i Argentyńczyka wpuścił dopiero w 74. minucie.

Liderem jest SSC Napoli, które o jeden punkt wyprzedza Juventus. W środę „Stara Dama” zagra u siebie z Cagliari. W tym samym czasie Napoli zmierzy się na wyjeździe z Genoą.