Arsenal gromi rywala, dublet Pereza

Autor: Michał Nowacki | 20.09.2016 22:40 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Arsenal nie dał żadnych szans gospodarzom i wygrał swój mecz w Pucharze Ligi Angielskiej. Dwa gole zdobył Lucas Perez, który w lecie przyszedł z Deportivo La Coruna.

Już w dziewiątej minucie Nicklas Bendtner mógł asystować przy golu kolegi, podał do Kasamiego na 20. metr. Jednak po jego strzale piłka przeszła obok słupka o kilka centymentrów. To powinien być gol dla Nottingham. W 14. minucie Arsenal odpowiedział jeszcze groźniejszą akcją, Akpom uderzał z pola karnego, przymierzył w krótki róg, ale Stojković znakomicie interweniował.

W 21. minucie Nicklas Bendter strzelał zza pola karnego, ale piłka minęła nieznacznie bramkę Arsenalu. W 23. minucie to goście wyszli na prowadzenie, z 40. metrów strzelał Granit Xhaka i zmusił Stojkovicia do kapitulacji. W tej sytuacji bramkarzy gospodarzy nie powinien sobie pozwolić na taki błąd. Reine-Adelaide w doliczonym czasie gry próbował swojego szczęścia, próbował strzału z pola karnego, ale futbolówka przeleciała obok słupka.

W 59. minucie arbiter meczu dopatrzył się, że Mancienne faulował Akpoma i przyznał Arsenałowi rzut karny. Do piłki podszedł Lucas Perez i podwyższył na 2:0 umieszczając piłkę w lewy górnym rogu. W 71. minucie Perez zdobył swojego drugiego gola, tym razem z akcji. Najpierw był szybszy w polu karnym od obrońcy, okiwał bramkarza i bez problemów skierował piłkę do pustej bramki.

W czwartej minucie doliczonego czasu wynik na 4:0 ustalił Alex Oxlade-Chamberlain, asystę przy jego golu zaliczył autor dubletu, Lucas Perez.

Nottingham Forest FC – Arsenal FC 0:4 (0:1) Xhaka 23’, Perez 59’ i 71, Chamberlain 90+4’