Sergio Busquets z nowym kontraktem

Autor: Grzegorz Góra | 23.09.2016 12:36 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Jeden z filarów FC Barcelony parafował wczoraj nową umowę z „Dumą Katalonii”. W lukratywnym kontrakcie zapisano niebotyczną klauzulę odstępnego.

O tym, że zjawisko „Busdependencii” w stolicy Katalonii wzrasta z roku na rok, wiadomo nie od dziś. O tym, ile utalentowany Hiszpan znaczy dla Barcelony można było przekonać się choćby w ostatni weekend, kiedy Barca zremisowała z Atlético 1:1. „Blaugrana” prowadziła 1:0 i kontrolowała przebieg gry, jednak zaledwie po dziewięciu minutach od zejścia z murawy Busquetsa (wymuszona zmiana z powodu urazu), „Los Colchoneros” doprowadzili do wyrównania, a w poczynania Katalończyków w środku pola wdarł się chaos.

Świadomi wartości swojego zawodnika, działacze Barcelony postanowili przedłużyć z nim kontrakt, gwarantując mu jednocześnie wejście na pułap zarobków najlepiej opłacanych graczy z Camp Nou. Nowa umowa obowiązywać będzie do 2021 roku, jednak zawarto w niej opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

Na uwagę w nowym kontrakcie Busquetsa zasługuje również klauzula odstępnego za pomocnika. Jeśli ktoś będzie chciał pozyskać Hiszpana, a latem wiele mówiło się o możliwej przeprowadzce do Manchesteru City, teraz zmuszony będzie wyłożyć na stół, bagatela, 200 mln euro. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że jest to kwota zaporowa, a szczęśliwy w Katalonii wychowanek Barcelony, przez dłuższy czas nie opuści Camp Nou.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Kontrakt, Sergio Busquets

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze