Była walka, ale bezbramkowa, Legia remisuje w Krakowie

Autor: Bartłomiej Misztal | 23.09.2016 23:07 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Polski stoczył z Wisłą Kraków zacięty bój. Chociaż obie drużyny spisują się poniżej oczekiwań w tym sezonie, to ich starcie mogło się podobać.

Pierwsza połowa przebiegła bardzo sprawnie. Wisła narzuciła Legii swoje tempo, przez co „Wojskowi” zostali zmuszeni do intensywnego wysiłku. Przyjezdni również mieli swoje okazje. Mecz miał prawo się podobać, chociaż brakowało w nim goli.

Po zmianie stron tempo spotkania było jeszcze żywsze. Sporo pracy mieli zarówno Miśkiewicz, jak i Malarz. Nie brakowało też fauli, za które sędzia Gil nieraz musiał pokazywać kartki.

Przełomowa okazała się 82. minuta. Wówczas Hlousek zagrał piłkę ręką w polu karnym. Do „jedenastki” podszedł Popović, ale Malarz wyczuł jego intencje i wybronił ten strzał, ratując Legię przed utratą bramki.

Jeszcze przed końcem meczu mistrz Polski starał się coś jeszcze zmienić. Niestety, albo zawodnicy gości napotykali się na Miśkiewicza, albo któryś z defensorów Wisły zatrzymywał akcję. Spotkanie, chociaż całkiem przyzwoite, zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0