Chievo nie miało czego szukać, Napoli nadal w dobrej formie

Autor: Bartłomiej Misztal | 24.09.2016 23:07 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Werony próbowała nawiązać walkę z wicemistrzem Włoch, ale nic to nie dało. Całe spotkanie w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik pojawił się dopiero po ponad godzinie gry.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu i od samego początku to pokazywali. Po ponad kwadransie gry sytuację strzelecką miał Gabbiadini, ale jego uderzenie głową ostatecznie przerzucił nad bramką Sorrentino.

Napastnik Napoli przełamał się po 24. minutach. Po podaniu Callejona, posłał piłkę z okolic linii pola karnego w dolny róg bramki gości. Po tym trafieniu gracze Chievo ożywili się i zaczęli grać coraz śmielej. W 39. minucie ich starania przerwał Hamsik, który bez wahania powiększył prowadzenie.

Po zmianie stron tempo nieco opadło. Akcji ofensywnych było niewiele, a wejście Milika praktycznie nic nie zmieniło. Goście mieli jeszcze szansę na kontaktowego gola, ale Flores został zablokowany przez Koulibaly'ego. Napoli pewnie zwyciężyło w starciu z Chievo.

SSC Napoli – Chievo Verona 2:0 (2:0) Gabbiadini 24', Hamsik 39'

• Raport ligowy: Spadkowicze #10

Świetny występ Piotr Zielińskiego w barwach SSC Napoli, powrót na boisko drużyny Jakuba Rzeźniczaka i kolejne zwycięstwo zespołu Kamila Glika. Miniony weekend przyniósł sporo emocji, jeśli chodzi o spadkowiczów rozgrywek Ligi Mistrzów.

• Oficjalnie: Straszliwa kontuzja Ghoulama!

Lewy defensor SSC Napoli doznał kolejnego urazu kolana.

Wygrane spotkania Borussii Dortmund oraz RB Leipzig. Świetny mecz AS Monaco i strata punktów Celticu. Dużo działo się w minionym tygodniu u spadkowiczów Ligi Mistrzów!

Bramka Łukasza Teodorczyka, całe spotkanie Rafała Gikiewicza oraz kolejne minuty Piotra Zielińskiego. To tylko namiastka tego, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dni, jeśli chodzi o zespoły, które odpadły z Ligi Mistrzów.

Gracze Juventusu mieli znacznie ułatwione zadanie, gdyż od 61. minuty grali z przewagą dwóch zawodników.