Chievo nie miało czego szukać, Napoli nadal w dobrej formie

Autor: Bartłomiej Misztal | 24.09.2016 23:07 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Werony próbowała nawiązać walkę z wicemistrzem Włoch, ale nic to nie dało. Całe spotkanie w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik pojawił się dopiero po ponad godzinie gry.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu i od samego początku to pokazywali. Po ponad kwadransie gry sytuację strzelecką miał Gabbiadini, ale jego uderzenie głową ostatecznie przerzucił nad bramką Sorrentino.

Napastnik Napoli przełamał się po 24. minutach. Po podaniu Callejona, posłał piłkę z okolic linii pola karnego w dolny róg bramki gości. Po tym trafieniu gracze Chievo ożywili się i zaczęli grać coraz śmielej. W 39. minucie ich starania przerwał Hamsik, który bez wahania powiększył prowadzenie.

Po zmianie stron tempo nieco opadło. Akcji ofensywnych było niewiele, a wejście Milika praktycznie nic nie zmieniło. Goście mieli jeszcze szansę na kontaktowego gola, ale Flores został zablokowany przez Koulibaly'ego. Napoli pewnie zwyciężyło w starciu z Chievo.

SSC Napoli – Chievo Verona 2:0 (2:0) Gabbiadini 24', Hamsik 39'

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.

W jednym ze spotkań 12. kolejki Serie A „Błękitni” zremisowali z „Ceo”.

Faouzi Ghoulam wczorajszy mecz Napoli z Manchesterem City okupił poważną kontuzją, która może wykluczyć go z gry nawet na pół roku.