Napoli daje lekcję futbolu Benfice, Milik znowu trafia!

Autor: Martyna Dębińska | 28.09.2016 22:38 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Włosi odprawili Portugalczyków z kwitkiem. Pokaz siły Napoli był imponujący. Strzelanie rozpoczął kapitan, Hamšík, później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mertens, swojego gola dorzucił też Milik.

Po niespełna jedenastu minutach kontuzji nabawił się Raúl Albiol. Hiszpan nie był w stanie kontynuować spotkania i musiał opuścić murawę. Jego miejsce zajął Nikola Maksimović. W żaden sposób ta zmiana nie zaszkodziła Napoli. Podopieczni Maurizio Sarriego wykonywali dalej swoje założenia, co przyniosło swoje owoce w 20. minucie. Faouzi Ghoulam dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę nadbiegającego Marka Hamšíka, który otworzył wynik spotkania.

Kolejne trafienia przyszły już po przerwie. Najpierw Dries Mertens perfekcyjnie wykonał rzut wolny i nie dał szans Júlio Césarowi na obronę. Następnie prowadzenie podwyższył Arkadiusz Milik po strzale z rzutu karnego. Włosi nie mieli litości dla swoich rywali. Benfica została dobita przez Mertensa.

Portugalczycy odpowiedzieli bramką honorową. W 71. minucie nie popisał się Jorginho, który sprezentował piłkę przeciwnikom, co skrzętnie wykorzystał Gonçalo Guedes. W końcówce spotkania do siatki Napoli trafił jeszcze Eduardo Salvio.

SSC Napoli – SL Benfica 4:2 (1:0) Hamšík 20', Mertens 52' i 58', Milik 54' (k.) – Guedes 71', Salvio 86'