Zalecenia sportowego lekarza dla Modricia

Autor: Michał Nowacki | 11.10.2016 20:13 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Luka Modrić przeszedł już operację kontuzjowanego kolana. Teraz jego rehabilitacja potrwa od czterech do sześciu tygodni. Lekarz sportowy, dr. Mirja Marco mówi co należy robić, aby w przyszłości uraz się nie powtarzał.

Chorwat już w sezonie 2014/2015 nie mógł grać z powodu urazów. Wówczas nie brał udziału przez prawie połowę rozgrywek i Real Madryt nie wygrał żadnego pucharu. Kiedy Modrić jest zdrowy to jest wielkim wzmocnieniem "Królewskich". Zawodnik zmagał się już z urazami ścięgien, kostki czy kolana, prawie w każdym meczu przebiega około 10 kilometrów.

– Luka Modrić jest pomocnikiem i to jest jedna z najbardziej wymagających pozycji na boisku. Potrzebny jest silny i impulsywny charakter, jak również zdolność do szybkiego regenerowania sił – zaczął duński lekarz.

– Nadużywanie stawów i brak odpoczynku między meczami może powodować uszkodzenie chrząstki. Może się ona nie zregenerować do końca i jeśli zbyt mocno się ją wykorzystuje to potem są problemy. Można to wszystko obserwować w trakcie treningu, reguluje to biomechanika. Polecam solidną kontrolę biomechaniczną i synchronizację pomiędzy treningami i meczami. To będzie kluczowe dla jego przyszłości, bo ma już 31 lat – dodał Mirja Marco.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Kontuzje , Luka Modric

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze