Chelsea karze Leicester za fatalną grę

Autor: Martyna Dębińska | 15.10.2016 15:35 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

„Lisy” w obecnym sezonie nie spisują się dobrze w lidze. Doskonale wiedzą, że nie powtórzą swojego sukcesu w poprzedniego sezonu, więc skupiają się głównie na udanej przygodzie w Lidze Mistrzów. Zespół Conte to wykorzystał i nie miał litości dla swoich rywali.

Strzelanie na Stamford Bridge rozpoczął w 7. minucie Diego Costa. Hiszpan znajduje się w świetnej dyspozycji strzeleckiej, bramka z Leicester była jego siódmą w lidze. Gospodarze wykonywali rzut rożny, piłka trafiła do najbliżej ustawionego Maticia, ten podał ją piętką wzdłuż bramki, a na dalszym słupku akcję zakończył Costa.

Dwadzieścia minut później wynik mógł podwyższyć David Luiz. Defensor egzekwował rzut wolny i minimalnie się pomylił, piłka trafiła tylko w słupek. Nic straconego, bowiem w 33. minucie gola na 2:0 strzelił Eden Hazard. Pedro posłał futbolówkę do Costy, fatalnie interweniowało dwóch rywali, w konsekwencji piłkę przejął Belg, który wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Schmeichela.

Duńskiemu bramkarzowi nie można jednak niczego zarzucić, ponieważ wielokrotnie ratował swoją drużynę i gdyby nie on wynik z pewnością byłby wyższy.

W 80. minucie wynik ustalił Victor Moses. Nigeryjczyk najpierw dryblował, następnie podał do Chalobaha, ten natychmiast odegrał ją z powrotem Mosesowi, który zdążył już wbiec w pole karne i oddał celny strzał. Dla Leicester jest to już czwarta porażka w lidze.

Chelsea FC – Leicester City FC 3:0 (2:0) Costa 7', Hazard 33', Moses 80'