Chelsea karze Leicester za fatalną grę

Autor: Martyna Dębińska | 15.10.2016 15:35 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

„Lisy” w obecnym sezonie nie spisują się dobrze w lidze. Doskonale wiedzą, że nie powtórzą swojego sukcesu w poprzedniego sezonu, więc skupiają się głównie na udanej przygodzie w Lidze Mistrzów. Zespół Conte to wykorzystał i nie miał litości dla swoich rywali.

Strzelanie na Stamford Bridge rozpoczął w 7. minucie Diego Costa. Hiszpan znajduje się w świetnej dyspozycji strzeleckiej, bramka z Leicester była jego siódmą w lidze. Gospodarze wykonywali rzut rożny, piłka trafiła do najbliżej ustawionego Maticia, ten podał ją piętką wzdłuż bramki, a na dalszym słupku akcję zakończył Costa.

Dwadzieścia minut później wynik mógł podwyższyć David Luiz. Defensor egzekwował rzut wolny i minimalnie się pomylił, piłka trafiła tylko w słupek. Nic straconego, bowiem w 33. minucie gola na 2:0 strzelił Eden Hazard. Pedro posłał futbolówkę do Costy, fatalnie interweniowało dwóch rywali, w konsekwencji piłkę przejął Belg, który wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Schmeichela.

Duńskiemu bramkarzowi nie można jednak niczego zarzucić, ponieważ wielokrotnie ratował swoją drużynę i gdyby nie on wynik z pewnością byłby wyższy.

W 80. minucie wynik ustalił Victor Moses. Nigeryjczyk najpierw dryblował, następnie podał do Chalobaha, ten natychmiast odegrał ją z powrotem Mosesowi, który zdążył już wbiec w pole karne i oddał celny strzał. Dla Leicester jest to już czwarta porażka w lidze.

Chelsea FC – Leicester City FC 3:0 (2:0) Costa 7', Hazard 33', Moses 80'

• Agüero: Wyniki badań pozwalają mi jutro zagrać

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Willian w Chelsea pod wodzą Antonio Conte jest jedynie rezerwowym. Z pomocą piłkarzowi chce przyjść AC Milan, który zdaniem calciomercato.com będzie chciał Brazylijczyka ściągnąć do siebie już w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

"Daily Mail" informuje, że Real Madryt i Manchester United powalczą o obrońcę Tottenhamu, Danny'ego Rose'a. W mediach spekuluje się, że jednak zawodnik woli zostać w Anglii. Wcześniej łączony był z przenosinami do Chelsea, teraz mówi się o przeprowadzce na Old Trafford.

Antonio Conte jest aktualnie trenerem Chelsea, ale w latach 2014-2016 był selekcjonerem kadry narodowej Włoch. W barażach Italia uległa Szwecji 0:1 i dzisiaj czeka ją rewanż na San Siro, aby wywalczyć sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji. Alessandro Del Piero wyraził pragnienie, aby Włoch ponownie poprowadził kadrę narodową.