Roma górą w hicie Serie A

Autor: Martyna Dębińska | 15.10.2016 17:00 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierze ligi włoskiej Napoli podjęło na własnym obiekcie AS Romę. Trzy punkty jadą do Rzymu. Dublet ustrzelił Edin Džeko.

Wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie. W końcówce pierwszej połowy błąd Kalidou Koulibalyego wykorzystał Mohamed Salah, który po wyłuskaniu piłki natychmiast zagrał do lepiej ustawionego Džeko i po precyzyjnym strzale Bośniaka, goście cieszyli się z prowadzenia.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Rzymianom udało się podwyższyć prowadzenie. Rzut wolny, piłka dośrodkowana w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Edin Džeko, który uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Cztery minuty później Napoli strzeliło gola kontaktowego. Faouzi Ghoulam dośrodkował piłkę w szesnastkę, gdzie zupełnie nie pilnowany Koulibaly wpakował piłkę do siatki głową.

W 86. minucie do siatki gospodarzy trafił Mohamed Salah. Egipcjanin uciekł rywalom i po kilkunastometrowym rajdzie znalazł się sam na sam z Pepe Reiną, pewnie go pokonując i dając swojej drużynie zwycięstwo.

SSC Napoli – AS Roma 1:3 (0:1) Koulibaly 58' – Džeko 43' i 54', Salah 86'

• Oficjalnie: Roma pozyskała mistrza świata

AS Roma wydała 26,65 miliona euro za pomocnika Sevilli. Steven N'Zonzi podpisał z włoskim klubem umowę na cztery sezony. Wcześniej Francuz był na liście życzeń Arsenalu i Manchesteru United, ale to włoski klub złożył najpoważniejszą ofertę.

W pierwszej kolejce Premier League podopieczni Jürgena Kloppa sprawili Niemcowi wiele radości, wygrywając bez najmniejszych problemów z West Hamem.

Napoli sprowadziło z Lille prawego obrońcę Kevina Malcuita.

Weekend skradli nam piłkarze Paris Saint-Germain oraz Manchesteru City, którzy sięgnęli po pierwsze trofea w sezonie. Czas zatem nadrobić zaległości na rynku transferowym, gdzie m.in. działacze BVB doszli wreszcie do porozumienia z Tianjin Quanjian w sprawie transferu Axela Witsela.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem swoje szeregi zasilił Everton FC. Axel Witsel jest coraz bliżej powrotu do Europy. Z kolei Real Madryt wkroczył do gry o Williana.