Roma górą w hicie Serie A

Autor: Martyna Dębińska | 15.10.2016 17:00 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierze ligi włoskiej Napoli podjęło na własnym obiekcie AS Romę. Trzy punkty jadą do Rzymu. Dublet ustrzelił Edin Džeko.

Wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie. W końcówce pierwszej połowy błąd Kalidou Koulibalyego wykorzystał Mohamed Salah, który po wyłuskaniu piłki natychmiast zagrał do lepiej ustawionego Džeko i po precyzyjnym strzale Bośniaka, goście cieszyli się z prowadzenia.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie Rzymianom udało się podwyższyć prowadzenie. Rzut wolny, piłka dośrodkowana w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Edin Džeko, który uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Cztery minuty później Napoli strzeliło gola kontaktowego. Faouzi Ghoulam dośrodkował piłkę w szesnastkę, gdzie zupełnie nie pilnowany Koulibaly wpakował piłkę do siatki głową.

W 86. minucie do siatki gospodarzy trafił Mohamed Salah. Egipcjanin uciekł rywalom i po kilkunastometrowym rajdzie znalazł się sam na sam z Pepe Reiną, pewnie go pokonując i dając swojej drużynie zwycięstwo.

SSC Napoli – AS Roma 1:3 (0:1) Koulibaly 58' – Džeko 43' i 54', Salah 86'

• Simeone: Griezmann wygrał nam kolejny mecz

Po zwycięstwie z Romą Diego Simeone nie ukrywał swojego zadowolenia z gry Atletico, podkreślając znaczenie wsparcia kibiców i roli Antoine’a Griezmanna.

Atletico Madryt wygrało na własnym boisku z Romą 2:0, dzięki czemu, wciąż liczy się w walce o awans do kolejnej fazy.

Wczorajsze spotkania przyniosły nam grad goli oraz niezliczoną ilość emocji. Nie inaczej powinno być dziś, kiedy na Wanda Metropolitano zmierzą się ze sobą ekipy Atlético Madryt i Romy. W drugim meczu tej grupy Qarabağ FK podejmie u siebie Chelsea FC.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.