Bayern pewnie ogrywa PSV. Lewandowski z jednym trafieniem

Filip Zieliński | 19.10.2016 22:27 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Forma Bayernu w ostatnich meczach pozostawała wiele do życzenia i w dniu dzisiejszym podopieczni Ancelottiego musieli coś sobie i kibicom udowodnić.

Przed tym meczem faworyt był tylko jeden: Bayern Monachium. Klub z Bundesligi zgodnie z oczekiwaniami otworzył wynik w 13 minucie meczu, wykorzystując roztargnienie piłkarzy gości, którzy nie ustawili krycia przy rzucie rożnym. Do piłki dopadł Muller i otworzył wynik. Kilka minut później wynik podwyższył Kimmich, wykorzystując dośrodkowanie Alaby. Kolejne szanse na zdobycie bramki mieli Robben oraz Kimmich ale nie udało im się pokonać bramkarza PSV. Holendrzy trafili do siatki bramki strzeżonej przez Neuera ale sędzia trzymał chorągiewkę w górze. Co nie udało się w 39 minucie, udało się dwie minuty później. Gola kontaktowego zdobył Narsingh. Do przerwy 2:1 dla gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal w natarciu byli Bawarczycy. Chwilę po zmianie stron gola mógł zdobyć Lewandowski, jednak zmarnował dogodną sytuację. Wyrównać wynik spotkania mogli także piłkarze PSV, ale Luuk de Jong nie wykorzystał dobrej okazji. W 59 minucie meczu Robben po świetnej, indywidualnej akcji mógł strzelić bramkę, ale Jeroen Zoet wykonał wspaniałą paradę, jednak do piłki dopadł Lewandowski i skierował ją do pustej bramki. W 84. minucie meczu Arjen Robben pogrążył graczy z Eindhoven zdobywając gola na 4:1. Bayern zdobywa pewne trzy punkty.

Bayern Bayern 4:1 (2:1) PSV PSV  Muller 13', Kimmich 21', Lewandowski 59', Robben 84' - Narsingh 41'