Benfica wywozi komplet punktów z Kijowa

Redakcja | 20.10.2016 00:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Benfica Lizbona ponownie okazała się bezbłędna. Zgodnie z oczekiwaniami klub ze stolicy Portugalii okazał się lepszy od Dynama Kijów, pewnie wygrywając kolejny mecz.

Kiedy jedzie się na drugi koniec Europy, w tym przypadku z Lizbony do Kijowa, jedzie się tam z jedną myślą - wygrać. Ogromną motywację, jaka drzemała w piłkarzach Benfiki widać było już od pierwszych minut spotkania z Dynamem Kijów.

Być może Portugalczycy nie osiągnęli miażdżącej przewagi. Potrafili jednak stwarzać groźniejsze i skuteczniejsze akcje od ukraińskich rywali. Skutki przyniosło to już w 9. minucie, gdy sędzia zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego, którego to Salvio zamienił na bramkę.

W dalszej części spotkania oglądaliśmy głównie wyrównaną grę. Bardzo mądrzej radziła sobie jednak Benfica, w dosyć bezpieczny sposób broniąc prowadzenia. Co więcej - w 55. minucie goście dobili rywali. Trafienie Cerviego ustaliło wynik spotkania na 2:0.

Było to pierwsze zwycięstwo Benfiki w tegorocznej edycji Champions League. Po tym jak w innym spotkaniu grupy B Besiktas okazał się lepszy od Napoli, Benfica zajmuje w tabeli 3. pozycję z czterema "oczkami" na koncie. Mistrzowie Portugalii tracą 1 punkt do drugiego Besiktasu i 2 punkty do prowadzącego Napoli. Sytuacja w tabeli jest zatem bardzo ciekawa.

Dynamo Kijów - SL Benfica 0:2 (0:1) Salvio 9' (k.), Cervi 55'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Dynamo Kijów, Portugalia, Benfica Lizbona, Ukraina, Dynamo Kijów - Benfica 2016-10-19

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze