Benfica wywozi komplet punktów z Kijowa

Redakcja | 20.10.2016 00:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Benfica Lizbona ponownie okazała się bezbłędna. Zgodnie z oczekiwaniami klub ze stolicy Portugalii okazał się lepszy od Dynama Kijów, pewnie wygrywając kolejny mecz.

Kiedy jedzie się na drugi koniec Europy, w tym przypadku z Lizbony do Kijowa, jedzie się tam z jedną myślą - wygrać. Ogromną motywację, jaka drzemała w piłkarzach Benfiki widać było już od pierwszych minut spotkania z Dynamem Kijów.

Być może Portugalczycy nie osiągnęli miażdżącej przewagi. Potrafili jednak stwarzać groźniejsze i skuteczniejsze akcje od ukraińskich rywali. Skutki przyniosło to już w 9. minucie, gdy sędzia zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego, którego to Salvio zamienił na bramkę.

W dalszej części spotkania oglądaliśmy głównie wyrównaną grę. Bardzo mądrzej radziła sobie jednak Benfica, w dosyć bezpieczny sposób broniąc prowadzenia. Co więcej - w 55. minucie goście dobili rywali. Trafienie Cerviego ustaliło wynik spotkania na 2:0.

Było to pierwsze zwycięstwo Benfiki w tegorocznej edycji Champions League. Po tym jak w innym spotkaniu grupy B Besiktas okazał się lepszy od Napoli, Benfica zajmuje w tabeli 3. pozycję z czterema "oczkami" na koncie. Mistrzowie Portugalii tracą 1 punkt do drugiego Besiktasu i 2 punkty do prowadzącego Napoli. Sytuacja w tabeli jest zatem bardzo ciekawa.

Dynamo Kijów - SL Benfica 0:2 (0:1) Salvio 9' (k.), Cervi 55'

• Liga Mistrzów: Wtorkowy przegląd prasy

Tak jak w ubiegłym tygodniu, sprawdzamy co dzieje się w zagranicznych mediach przed rozpoczęciem wtorkowych pojedynków w Lidze Mistrzów. Przedstawiamy Państwu przegląd prasy z krajów, które będą reprezentowały dzisiaj kluby w Champions League.

Kibiców Ligi Mistrzów czeka nie lada gratka. „The Blues” podejmą na Stamford Bridge „Dumę Katalonii”. Mecze między tymi zespołami były gwarantem niesamowitych emocji oraz gradu bramek. Czy ten scenariusz ma szansę zostać zrealizowany? Przekonamy się we wtorek o godzinie 20:45.

We wtorkowy wieczór na Allianz Arena powróci Liga Mistrzów. Niemal pewny mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie najlepszy turecki zespół, Besiktas JK. Jupp Heynckes będzie mógł wyrównać rekord w roli szkoleniowca "Bawarczyków", jednak koniecznym warunkiem jest zwycięstwo.

Przed nami kolejne mecze Champions League. Znamy już nazwiska arbitrów głównych, którzy będą towarzyszyć piłkarzom na czterech arenach.

W pierwszym meczu rundy wiosennej ukraińskiej ekstraklasy „Górnicy” rozbili przed własną publicznością przyjezdnych z Odessy.