Benfica wywozi komplet punktów z Kijowa

Redakcja | 20.10.2016 00:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Benfica Lizbona ponownie okazała się bezbłędna. Zgodnie z oczekiwaniami klub ze stolicy Portugalii okazał się lepszy od Dynama Kijów, pewnie wygrywając kolejny mecz.

Kiedy jedzie się na drugi koniec Europy, w tym przypadku z Lizbony do Kijowa, jedzie się tam z jedną myślą - wygrać. Ogromną motywację, jaka drzemała w piłkarzach Benfiki widać było już od pierwszych minut spotkania z Dynamem Kijów.

Być może Portugalczycy nie osiągnęli miażdżącej przewagi. Potrafili jednak stwarzać groźniejsze i skuteczniejsze akcje od ukraińskich rywali. Skutki przyniosło to już w 9. minucie, gdy sędzia zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego, którego to Salvio zamienił na bramkę.

W dalszej części spotkania oglądaliśmy głównie wyrównaną grę. Bardzo mądrzej radziła sobie jednak Benfica, w dosyć bezpieczny sposób broniąc prowadzenia. Co więcej - w 55. minucie goście dobili rywali. Trafienie Cerviego ustaliło wynik spotkania na 2:0.

Było to pierwsze zwycięstwo Benfiki w tegorocznej edycji Champions League. Po tym jak w innym spotkaniu grupy B Besiktas okazał się lepszy od Napoli, Benfica zajmuje w tabeli 3. pozycję z czterema "oczkami" na koncie. Mistrzowie Portugalii tracą 1 punkt do drugiego Besiktasu i 2 punkty do prowadzącego Napoli. Sytuacja w tabeli jest zatem bardzo ciekawa.

Dynamo Kijów - SL Benfica 0:2 (0:1) Salvio 9' (k.), Cervi 55'

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

"The Sunday People" spekuluje, że w styczniu Manchester United postara się ściągnąć z Szachtara Donieck, Freda. Ma on być następcą Marouane'a Fellainiego, który ma odejść do Besiktasu za osiem milionów funtów.

Real Madryt przegrał na Wembley z Tottenhamem 1:3 i poważnie skomplikował sobie sytuację w grupie, aby awansować z pierwszego miejsca. Pojawiły się spekulacje, że Cristiano Ronaldo poprosił władze "Królewskich" o nowy kontrakt i znacznie lepsze warunki zatrudnienia. Chodziło głównie o to, że Portugalczyk chciałby podwyżki, aby zarabiać mniej więcej tyle co Lionel Messi w Barcelonie lub Neymar w Paris Saint-Germain.

Dele Alli był bohaterem spotkania Tottenhamu z Realem Madryt. 21-latek zdobył dwie bramki, a jego zespół zwyciężył 3:1. Nie może więc dziwić radość, którą zawodnik okazał po tym pojedynku.