Katalońska defensywa w rozsypce

Autor: Grzegorz Góra | 20.10.2016 23:50 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Choć Barcelona wysoko ograła wczoraj Manchester City, mecz okupiła dużymi stratami. Ze składu „Dumy Katalonii” na dłużej wypadli Jordi Alba i Gerard Piqué.

Pierwszy z nich zagrał wczoraj jedynie kilka minut. Po niespełna kwadransie gry, lewy obrońca Barcelony z grymasem bólu na twarzy opuszczał murawę, trzymając się za udo. Szczegółowe badania wykazały, że Albie odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego w lewej nodze, która wykluczy go z gry na najbliższe dwa tygodnie.

Los lewego obrońcy, jeszcze przed przerwą potyczki z „The Citizens”, podzielił Gerard Piqué, który skręcił prawy staw skokowy. W jego przypadku, przerwa w grze potrwa jeszcze dłużej, bo najprawdopodobniej aż trzy tygodnie.

Urazy oznaczają, że Luis Enrique nie będzie mógł skorzystać z filarów swojej defensywy w co najmniej trzech najbliższych spotkaniach. Jeśli rehabilitacja obu graczy przebiegnie pomyślnie, Alba powinien być gotowy do gry na mecz z Sevillą, który rozegrany zostanie 6 listopada. Piqué do składu może wrócić dopiero 20 listopada w meczu z Malagą.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Kontuzje , Gerard Pique, Jordi Alba

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze