Buffon: Donnarumma ma przed sobą wielką przyszłość

Autor: Michał Nowacki | 21.10.2016 13:20 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Bramkarz Juventusu ujawnił, że po zakończeniu kariery nie jest pewny czy chce zostawać trenerem klubu. Gianluigi Buffon zapewnia, że jest wychowany w tradycji sportowej, więc na pewno z futbolem się nie rozstanie. Włoch chwali także swojego rodaka, Gianluigiego Donnarummę z Milanu, któremu wróży długą karierę.

W październiku 1997 roku Buffon w wieku 19 lat debiutował w kadrze narodowej Włoch, do tej pory ma 165 występów i triumf w Mistrzostwach Świata w 2006 roku. Golkiper nie podjął jeszcze decyzji czy będzie chciał być trenerem w klubie, czy związać się z reprezentacją narodową.

Piłka nożna jest moim światem od 32 lat. Miałem szczęście, że mogłem tyle lat w niej spędzić. Boisko jest najpiękniejszym miejscem do gry, ale emocje, które przeżywam przynoszą mi sens w życiu. Nie wykluczam, że w przyszłości będę pełnił role w reprezentacji, aby mieć znowu emocje, ale i więcej swobody na inne rzeczy w życiu – zaczął Gianluigi Buffon na łamach "Corriere della Sera".

– Mimo różnicy wieku, wiem, że Gianluigi Donnarumma jest dla mnie jak młodszy brat. On jest wyjątkowym chłopakiem, bardzo spokojnym. Byłem zupełnie inny w jego wieku. On dużo myśli, jest inteligentny i ma wyjątkową jakość. Ma wszystko, aby zapisać historię jako bramkarz reprezentacji Włoch. Będziemy musieli czekać na to 20 lat, aby zobaczyć jego dokonania – dodał 38-letni Włoch, który prawdopodobnie po Mundialu w Rosji w 2018 roku zakończy karierę.

Czytaj więcej o: AC Milan, Juventus Turyn, Włochy, Gianluigi Buffon, Gianluigi Donnarumma

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze