Liverpool gra dalej, Sturridge wyrzuca Tottenham za burtę

Autor: Martyna Dębińska | 25.10.2016 23:00 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W dzisiejszym spotkaniu 1/8 Pucharu Ligi Angielskiej, obie ekipy wystawiły podstawowe jedenastki składające się przede wszystkim z graczy na co dzień rezerwowych oraz młodych talentów z drużyn juniorskich. Gospodarze pewnie pokonali Tottenham i zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek.

Na początku mecz przypominał bardziej podwórkową kopaninę. Było sporo niedokładności i nerwowości, co przy tak eksperymentalnych składach nie powinno dziwić. Jednakże wraz z upływającymi minutami, spotkanie się rozkręcało.

Liverpool od pierwszego gwizdka arbitra był stroną przeważającą. Udało się to potwierdzić już w 8. minucie, kiedy wynik spotkania otworzył Daniel Sturridge. Anglik potrzebował meczu na przełamanie, aby zyskać pewność siebie. Georges-Kévin N'Koudou poślizgnął się, piłkę natychmiast przejął rywal, już wydawało się, że Marko Grujić zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, gdy został osaczony przez przeciwników, lecz pomocnik zdołał uderzyć. Strzał ten okazał się podaniem, futbolówkę zdążył trącić Sturridge przed próbującym interweniować Michelem Vormem i w ten sposób padł pierwszy gol.

Chwilę później Daniel Sturridge mógł podwyższyć prowadzenie. Anglik znalazł się z piłką w polu karnym i oddał strzał w swoim stylu, ale fenomenalną paradą popisał się Vorm. Cały mecz brylowali właśnie Sturridge oraz Vorm.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie potężną bombę na bramkę Vorma posłał Divock Origi, ale i w tym pojedynku górą był bramkarz Tottenhamu. Holender nie miał jednak nic do powiedzenia w 63. minucie, kiedy Daniel Sturridge podwyższył prowadzenie. Georginio Wijnaldum posłał idealne prostopadłe podanie za obrońców, nie było w tej sytuacji spalonego i Sturridge miał mnóstwo czasu, aby przygotować się do oddania strzału. Wyszło perfekcyjnie i Anglik mógł wykonać swoją charakterystyczną cieszynkę.

Na piętnaście minut przed końcem spotkania sędzia postanowił podbić temperaturę. Choć stał na wprost zawodników i świetnie widział całą sytuację, to w walce o piłkę Erika Lameli z Lucasem Leivą do spółki z Ragnarem Klavanem, Jonathan Moss odgwizdał „jedenastkę”. Dość kontrowersyjna decyzja. Do piłki podszedł Vincent Janssen i pewnie zamienił karnego na gola kontaktowego.

Od tej chwili gra stała się chaotyczna. Oba zespoły miały swoje okazje na strzelenie bramki, lecz wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie to gospodarze zagrają w ćwierćfinale.

Liverpool FC – Tottenham Hotspur FC 2:1 (1:0) Sturridge 8' i 63' – Janssen 75' (k.)