LewanGOALski daje wygraną Bayernowi

Autor: Martyna Dębińska | 01.11.2016 22:35 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Na Philips Stadion rozegrany został emocjonujący mecz. Gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, ale dzięki dwóm golom Roberta Lewandowskiego, Bayern wywiózł komplet punktów z trudnego terenu.

Jako pierwsi groźną sytuację sprokurowali przyjezdni. Akcja z niczego. Jérôme Boateng posłał charakterystyczne dla siebie dalekie podanie do przodu, do piłki wyskoczył Robert Lewandowski i do otwarcia spotkania zabrakło naprawdę niewiele. Polak trafił tylko w poprzeczkę, a jego dobitka okazała się niecelna.

W 14. minucie kibice zgromadzeni na Philips Stadion cieszyli się z bramki swoich ulubieńców. Piłka dośrodkowana z prawej strony, Davy Pröpper uderza szczupakiem, lecz Manuel Neuer broni. Niemiec był jednak bezradny przy dobitce Santiago Ariasa. Arbiter bramkę uznał, ale jak pokazywały powtórki, w momencie uderzenia Pröppera, Arias był na pozycji spalonej.

Po pół godzinie gry nadarzyła się fantastyczna okazja do wyrównania. Andrés Guardado pechowo zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na „wapno”, a do piłki podszedł nie kto inny, jak Robert Lewandowski, który pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Przez długi czas utrzymywał się remis. W 78. minucie kolejny raz swoją klasę pokazał Robert Lewandowski. David Alaba z lewej strony dograł piłkę do Polaka, a ten wpakował ją do siatki. Chwilę później snajper miał szansę na skompletowanie hat-tricka. W fantastyczny sposób obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył. Można mówić o niesamowitym pechu, bowiem piłka odbiła się od poprzeczki i słupka.

PSV Eindhoven – Bayern Monachium 1:2 (1:1) Arias 14' – Lewandowski 34' (k.) i 78'