Borussia sobie szkodzi, remis z Celtikiem

Autor: Martyna Dębińska | 01.11.2016 22:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando graczy z Mönchengladbach. Natomiast druga połowa przybrała dość nieoczekiwany obrót zdarzeń. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Jak łatwo można było przewidzieć, od samego początku gospodarze byli stroną dominującą. Potwierdziło się to między innymi w 19. minucie, kiedy Borussia miała dogodną okazję do wyjścia do prowadzenie. Po składnej akcji piłka trafiła za obrońców do wybiegającego w tempo Tobiasa Strobla. Niemiec miał przed sobą jedynie bramkarza, lecz górą w tym starciu okazał się ten drugi. Odbita piłka trafiła pod nogi André Hahna, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

Chwilę później do głosu doszedł Celtic. Scott Sinclair popisał się ładnym strzałem z okolic szesnastego metra, ale ustrzelił tylko słupek. Bezbłędny był za to Lars Stindl w 31. minucie. Thorgan Hazard znalazł się z piłką na prawej stronie boiska i świetnie wypatrzył w polu karnym niemieckiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Craig'a Gordona.

Wszystko układało się dobrze. Aż do momentu, w którym Julian Korb zachował się w sposób nieodpowiedzialny. Niemiec sfaulował Moussę Dembélé we własnym polu karnym, za co arbiter spotkania bez wahania wyrzucił zawodnika z murawy, a na korzyść gości zarządził jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem wyrównał stan meczu. Młody talent posłał futbolówkę w przeciwny róg do tego, gdzie rzucił się Yann Sommer.

W samej końcówce Celtic przycisnął rywali i mógł zgarnąć nawet całą pulę. W sytuacji sam na sam spudłował jednak Callum McGregor.

Borussia MönchengladbachCeltic FC 1:1 (1:0) Stindl 31' – Dembélé 75' (k.)