Alcântara: Świat się nie kończy na Barcelonie

Autor: Michał Nowacki | 12.11.2016 09:43 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Większość zawodników zrobiłaby wszystko, aby grać dla Barcelony. Jednak Thiago Alcântara, który na Camp Nou występował w latach 2009-2013 ma inne zdanie na ten temat. Jednak Hiszpan nie ma skrupułów i uważa, że podjął słuszną decyzję odchodząc w lecie 2013 roku do Bayernu Monachium.

W latach 2005-2008 zawodnik był w szkółce juniorskiej Barcelony, w 2008 roku przeniesiony został do składu B, gdzie grał do 2011 roku. W 2009 roku jako 18-latek zadebiutował w pierwszym składzie "Blaugrany", którą w 2013 roku zostawił na rzecz Bayernu Monachium. Hiszpan nie mógł liczyć na regularną grę i zdecydował się na transfer.

– Nie żałuję, że odszedłem z Barcelony. Piłka nożna jest globalnym sportem i świat nie kończy się na Barcelonie. Miałem rację decydując się na grę w reprezentacji Hiszpanii. Jestem dumny z tego i to była łatwa decyzja. Kocham Hiszpanię, moim marzeniem jest wygrać trofea. Kilka już zdobyłem, ale nie czuję, że są moje, bo byłem głównie rezerwowym – zdradził Thiago Alcântara w rozmowie z "El Mundo Deportivo".

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Bayern Monachium, Hiszpania, Niemcy, Transfery, Thiago Alcantara

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze