3 bramki, 3 punkty, Pewna wygrana Juventusu

Tomasz Kurpiewski | 19.11.2016 22:42 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W 13 kolejce Serie A, aktualny lider Juventus podejmował na własnym stadionie Pescarę, która przegrała aż cztery ze swoich ostatnich spotkań. Mając w perspektywie kluczowy dla układu tabeli mecz w Lidze Mistrzów, Juve przystąpiło do spotkania bez kilku najważniejszych piłkarzy.

Przed meczem, trener Starej Damy, Massimiliano Allegri podkreślał wagę tego typu meczów w kontekście walki o scudetto. Uświadamiał swoich zawodników, że nie mogą zlekceważyć rywala. Jak widać, trener wpłynął na swoich podopiecznych, którzy pewnie sięgnęli po kolejne 3 punkty.

W pierwszej połowie spotkania niezbyt wiele się działo. Piłkarze z Turynu zdecydowanie dominowali grając w ataku pozycyjnym na połowie rywala. Dość często oglądaliśmy także dośrodkowania „Bianconerich”, którzy chcieli wykorzystać rosłych napastników - Higuaina oraz Mandżukica.

W 21. minucie Hernanes zdecydował się na strzał zza pola karnego, który nieznacznie minął bramkę. Chwilę później do całkiem niezłej sytuacji doszedł Gianluca Caprari, ale zwlekając ze strzałem zaprzepaścił swoją szansę.

W 36 minucie Juventus wyszedł na prowadzenie, a bramkę zdobył Khedira. Pomocnik wpisał się na listę strzelców po dwójkowej akcji z Mandżukicem. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa nie odbiegała zbytnio od pierwszej. Piłkarze Starej Damy dość spokojnie prowadzili grę i w swoim stylu nie forsowali tempa. Mimo wszystko w krótkim czasie potrafili dołożyć kolejne trafienia. Najpierw piłkę do siatki skierował Mandżukić, a 7 minut później byliśmy świadkami czegoś niespodziewanego. Hernanes postanowił skorzystać z odrobiny miejsca i potężnym strzałem zza pola karnego pokonał Bizzarriego. Coś tak fenomenalnego w jego wykonaniu pamiętają już chyba tylko kibice Lazio.

Podopieczni Massimo Oddo w starciu z włoskim gigantem nie mieli żadnych szans. Podczas meczu nie oglądaliśmy prawnie żadnej klarownej sytuacji z ich strony. „Delfiny” zostały totalnie zdominowane przez mistrza Włoch, czego najlepszym potwierdzeniem jest wynik końcowy spotkania.

Juventus FC – Pescara Calcio 3:0 (1:0) Khedira 36', Mandżukić 63', Hernanes 69'