Lahm: Trudno jest być w Bundeslidze na szczycie

Autor: Michał Nowacki | 21.11.2016 08:38 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Ekipa Carlo Ancelottiego w sobotę uległa na Signal Iduna Park z Borussią Dortmund 0:1. Była to pierwsza ligowa porażka Bayernu Monachium w obecnym sezonie. Kapitan zespołu, Philipp Lahm przyznał, że to jest znacznie trudniejsza sytuacja dla zawodników niż wszyscy obserwatorzy myślą.

– Nasza gra nie była zła, po prostu graliśmy w porządku. Niestety straciliśmy gola w pierwszych minutach meczu, a potem przespaliśmy resztę czasu, aby wyrównać albo wygrać mecz. W przeciwnym razie bylibyśmy w stanie stworzyć sobie więcej okazji strzeleckich – zaczął kapitan Bayernu.

– Powiedziałem wiele razy w ciągu ostatnich lat, ale nikt nie chciał mi wierzyć. Nie jest takie proste być na szczycie tabeli cały czas i potwierdzać ciągle swoje osiągnięcia. Jest to trudne zadanie, teraz zobaczymy, jak bardzo trudne. Liderem jest Lipsk i nie wiem czy utrzymają formę przez cały sezon, nie jestem jasnowidzem. Wygrali z Bayerem Leverkusen, który zawsze jest trudnym rywalem. Musimy poczekać i zobaczyć co się zdarzy w następnych tygodniach – dodał Philipp Lahm.

• Przełamanie Bayernu, Lewandowski bliski hat-tricka

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

Borussia Dortmund nie dała większych szans rywalom ze Stuttgartu, choć na początku drugiej połowy mogło być różnie, gdyby nie świetne interwencje Romana Bürkiego.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.

Po tryumfie nad AS Monaco przed Borussią kolejne trudne zadanie. Podopieczni Luciane Favre’a mierzyli się z Augsburgiem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Borrusen”. Kibice z Signal Iduna Park mogli być zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. A w szczególności z Paco Alcácera.

Gospodarze z Dortmundu chcą za wszelką cenę powrócić do elity Ligi Mistrzów. Miała im w tym pomóc konfrontacja z AS Monaco. Drużyna z Księstwa przeżywa obecnie kryzys, z którego nie będzie łatwo im się wydostać.