Sagna: Touré zawsze był taktowny i profesjonalny

Autor: Michał Nowacki | 21.11.2016 09:03 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Gdy do Manchesteru City przyszedł Josep Guardiola od razu zdecydował, że Yaya Touré nie będzie w pierwszym składzie. Bacary Sagna przyznał, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej pogodził się z decyzją trenera i od samego początku pokazał, że jest taktownym człowiekiem i profesjonalnym zawodnikiem. W sobotę dostał szansę od Guardioli i strzelił dwa gole w wygranym meczu 2:1 z Crystal Palace.

– Jestem bardzo zadowolony z jego postawy, bo nie było mu łatwo w ostatnich tygodniach. Ciągle pracuje bardzo ciężko na treningach, to profesjonalny gracz i dostał w końcu swoją nagrodę. Każdy wie ile ma jakości, pokazał, że jest wielkim piłkarzem. Wszyscy spodziewaliśmy się wiele od niego i on udowodnił swoją przydatność – stwierdził Bacary Sagna.

– Josep Guardiola pokazał, że ufa temu zawodnikowi a on go nie zawiódł. Yaya jest świetnym facetem i zawsze był częścią klubu. Nikt nie wątpi, że jest wielkim zawodnikiem, pokazał jaką ważną postacią jest i udowodnił, że ma wpływ na naszą grę – dodał Sagna.

– To może być trudna sytuacja, ale znając Touré nie byłem zaskoczony, aby zobaczyć go w grze. Zawsze był pełen szacunku dla wszystkich, zawsze profesjonalny i zawsze jest gotowy do gry, kiedy chce tego trener. Był dla nas istotną osobą na boisku, technicznie zrobił wielką różnicę, strzelił dla nas dwa gole i wygraliśmy dzięki niemu mecz z Crystal Palace – zakończył francuski obrońca.

Czytaj więcej o: Anglia, Josep Guardiola, Trenerzy, Manchester City, Yaya Toure, Bacary Sagna

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze