Komplet punktów Atletico Madryt

Krystian Kutt | 23.11.2016 22:40 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Atletico Madryt z kompletem punktów przystąpiło do meczu z PSV Eindhoven. W pierwszym meczu obu drużyn Atletico wygrało 1:0. Drużyna Diego Simeone chciała wykorzystać wpadkę Bayernu Monachium i zagwarantować sobie pierwsze miejsce w grupie D.

Atletico zaczęło ten mecz z dużym rozmachem. Drużyna z Madrytu starała się już na początku spotkania strzelić bramkę, jednak piłkarze PSV dobrze ustawiali się na własnej połowie. Pierwsza groźną sytuację stworzył Yannick Ferreira Carrasco, który dośrodkował w pole karne, jednak Kevin Gameiro nie trafił w światło bramki. W 12. minucie świetnym strzałem głowa popisał się Godin, jednak JeroenZoet zachował spokój i pewnie złapał piłkę. Piłkarze z Eindhoven pierwszą sytuację bramkową mieli w 18. minucie. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Jan Oblak. W 34. minucie meczu dobrą okazję miał GastonPereiro, jednak nie trafił w bramkę Oblaka. W kolejnych minutach gra się uspokoiła i większość gry toczona była w środku pola, gdzie popisem swoich umiejętności mogli się pochwalić raczej defensywni zawodnicy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Obie drużyny nie stworzyły sobie w niej żadnej akcji stuprocentowej.

Drugą połowę tak jak pierwszą z impetem rozpoczęli piłkarze Atletico. W ciągu dwóch minut oddali dwa groźne strzały na bramkę PSV. W obu sytuacjach dobrze zachował się bramkarz PSV. Kibice w końcu doczekali się bramek na Vicente Calderon. W 55. minucie świetne podanie Antoine Griezmanna wykorzystał Gameiro, który płaskim strzałem w długi róg pokonał Zoeta. Griezmann nie tylko miał asystę w tym meczu, ale również zdołał strzelić bramkę. W 66. minucie wykorzystał podanie Tiago Mendesa i silnym strzałem zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie Ligi Mistrzów. W 72. minucie świetną sytuację miał Gameiro, jednak piłka po uderzeniu głową wylądowała na poprzeczce.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Dzięki wygranej Atletico Madryt wywalczyło pierwsze miejsce w grupie D, natomiast piłkarze PSV Eindhoven w ostatniej kolejce zmierzą się z FC Rostov i walczyć będą o trzecie miejsce w grupie, które gwarantuje udział w rozgrywkach Ligi Europy.

Atletico Madryt - PSV Eindhoven 2:0 (0:0) Gameiro 55’, Griezmann 66’.