City skromnie, ale z trzema punktami.

Filip Zieliński | 26.11.2016 14:48 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Burnley nie udało się zatrzymać City na własnym stadionie. Piłkarze The Citizens dzięki dwóm bramkom Sergio Aguero zdobyło trzy punkty.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od ataków obu drużyn z minimalną przewagą gości. Po kwadransie gry ku zaskoczeniu kibiców The Citizens, Burnley wyszło na prowadzenie. Dean Marney popisał się pięknym strzałem z dystansu i Burnley objęło prowadzenie. Podopieczni Guardioli ruszyli do zmasowanych ataków. Przewaga w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach była miażdżąca. W 37 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bezpańska piłka trafiła pod nogi Aguero a ten z najbliższej odległości doprowadził do remisu. Do przerwy więc 1:1 na Turf Moor.

Po przerwie przewagę nadal mieli piłkarze Manchesteru City. Przewaga ta została udokumentowana drugą bramką Aguero. Fernandinho wywalczył piłkę w polu karnym, zagrał ją na piąty metr gdzie był niepilnowany Argentyńczyk. Od tamtej pory kontrolę w meczu przejęli gracze City. Ich ataki nie przyniosły już pożądanego efektu. Burnley również dwukrotnie zagroziło bramce strzeżonej przez Claudio Bravo. Guardiola i jego ekipa wywiozła trzy punkty z jak się okazało z trudnego terenu.

Burnley 1:2 Manchester City - Marney 14' - Aguero 37', 60'

• Agüero: Wyniki badań pozwalają mi jutro zagrać

W czasie niedawnego sparingu Argentyny z Nigerią na boisku zemdlał Sergio Agüero i został przewieziony do szpitala. Snajper Manchesteru City zapewnia jednak, że jest gotowy do tego, by jutro rywalizować z Leicester City.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

Manchester City od początku sezonu imponuje formą. Ofiarą "Obywateli" padł Arsenal, który nawet przez moment nie był bliski remisu.

Historia starć przemawia na korzyść „Kanonierów”, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach obu ekip zanotowali remis oraz wygraną. Niemniej jednak faworytem tego pojedynku są „The Citizens”, którzy w bieżącym sezonie niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze.