City skromnie, ale z trzema punktami.

Filip Zieliński | 26.11.2016 14:48 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Burnley nie udało się zatrzymać City na własnym stadionie. Piłkarze The Citizens dzięki dwóm bramkom Sergio Aguero zdobyło trzy punkty.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się od ataków obu drużyn z minimalną przewagą gości. Po kwadransie gry ku zaskoczeniu kibiców The Citizens, Burnley wyszło na prowadzenie. Dean Marney popisał się pięknym strzałem z dystansu i Burnley objęło prowadzenie. Podopieczni Guardioli ruszyli do zmasowanych ataków. Przewaga w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach była miażdżąca. W 37 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bezpańska piłka trafiła pod nogi Aguero a ten z najbliższej odległości doprowadził do remisu. Do przerwy więc 1:1 na Turf Moor.

Po przerwie przewagę nadal mieli piłkarze Manchesteru City. Przewaga ta została udokumentowana drugą bramką Aguero. Fernandinho wywalczył piłkę w polu karnym, zagrał ją na piąty metr gdzie był niepilnowany Argentyńczyk. Od tamtej pory kontrolę w meczu przejęli gracze City. Ich ataki nie przyniosły już pożądanego efektu. Burnley również dwukrotnie zagroziło bramce strzeżonej przez Claudio Bravo. Guardiola i jego ekipa wywiozła trzy punkty z jak się okazało z trudnego terenu.

Burnley 1:2 Manchester City - Marney 14' - Aguero 37', 60'