Żegnaj Ligo Mistrzów, Dynamo spuściło łomot Besiktasowi

Autor: Bartłomiej Misztal | 06.12.2016 22:38 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Turecki klub liczył na to, że uda mu się przegonić Napoli w ostatniej kolejce. Plany spełzły na niczym. Wszystko za sprawą Dynama Kijów, które już w pierwszej połowie dało niezłego łupnia Besiktasowi.

Gospodarze nie mieli nic do stracenia, więc postanowili pokazać, że nie zapomnieli jak się gra w piłkę nożną. Pierwszy sygnał dał Besedin, który wykorzystał zagranie od Jarmołenki. Piłkarze z Kijowa liczyli się z tym, że goście mogą odpowiedzieć. Odpowiedzieli faulem, na czerwoną kartkę i to jeszcze w polu karnym. Po niespełna pół godziny gry Besiktas musiał sobie radzić bez Becka. Tę okazję z rzutu karnego wykorzystał Jarmołenko.

Ledwo co sędzia wznowił grę, a już było 3:0. Tym razem Bujalski wykorzystał błąd w defensywie gości. Tuż przed przerwą przyjezdnych skarcił jeszcze Gonzalez i już praktycznie było pewne, kto wygra w tym starciu.

Piłkarze Besiktasu nie panowali nad emocjami. Efektem tego była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Aboubakara. Gospodarze nie mieli litości. W 60. minucie na listę strzelców spisał się Sydorczuk. Goście mieli dość, ale nie piłkarze Dynama. W 77. minucie Moraes dopiero co pokazał się na boisku i zdobył gola.

Więcej bramek już nie było. Najbliższy trafienia był w 80. minucie Rybałka, ale piłka po jego strzale powędrowała w poprzeczkę. Dynamo Kijów żegna się z europejskimi pucharami. Besiktas wystąpi w Lidze Europy.

Dynamo Kijów – Besiktas JK 6:0 (4:0) Besedin 9', Jarmołenko 31'(k.), Bujalski 32', Gonzalez 45'+2, Sydoczuk 60', Moraes 77'