Mistrz Włoch bez problemów, Dinamo bez punktów

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.12.2016 22:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Massimiliano Allegriego mogli pozwolić sobie na mały relaks. Pewnie pokonali Dinamo Zagrzeb i już mogą szykować się do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

„Stara Dama” miała przewagę od samego początku. Kilka groźnych sytuacji z pierwszej połowy nie zmieniły jednak wyniku. Na plus można odnotować bardzo dobrą postawę Livakovicia, który pewnie bronił bramki Dinama.

Po zmianie stron gra ożywiła się, głównie za sprawą goli, jakie zdobyli gospodarze. W 52. minucie Higuain pokonał golkipera gości, co dawało nadzieję, że gracze mistrza Chorwacji będą grali śmielej. Okazało się inaczej i nadal szukali szans z kontry.

Ta taktyka się nie sprawdziła, a w dodatku goście stracili kolejną bramkę. W 73. minucie dośrodkowanie Pjanicia wykorzystał Rugani, który wyskoczył najwyżej do piłki i, jak się później okazało, ustalił wynik całego spotkania.

Juventus zakończył zmagania grupowe na pierwszym miejscu w grupie H. Dinamo Zagrzeb może wracać do domu i szykować się do walki o obronę tytułu mistrzowskiego w Chorwacji.

Juventus FC – Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0) Higuain 52', Rugani 73'