Guingamp awansuje po karnych

Tomasz Kurpiewski | 14.12.2016 22:59 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednej z par 1/8 Pucharu Ligi we Francji zagrały ze sobą Lyon i Guingamp.

Od pierwszej minuty widzieliśmy na boisku bardzo żywiołowe spotkanie. Już w piątej minucie na groźny strzał z dystansu zdecydował się Valbuena. Kilka chwil później to przyjezdni mieli znakomitą sytuację. Po zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Giresse, a piłka prawie wpadła do siatki.

W 20 minucie gracze Guingamp wyszli na prowadzenie. Błąd w obronie popełnił Maciej Rybus podając wprost do przeciwnika. Ludovic Blas opanował futbolówkę i umieścił ją w siatce.

W odpowiedzi na te wydarzenie piłkarze Lyonu intensywnie atakowali bramkę rywala. Jednak w świetnej formie był bramkarz gości – Salin, który raz po raz ratował swój zespół z opresji.

Pod koniec pierwszej połowy Salin musiał jednak skapitulować. Po indywidualnej akcji Nabil Fekir podał do Valbueny, który bez problemów trafił do bramki.

W drugiej połowie, przez jej większą część to piłkarze Lyonu przeważali. Kluczowa była dyspozycja Valbueny, który brał udział w każdej akcji.

O tym, że piłka nożna bywa niesprawiedliwa przekonał się Lyon w 71 minucie. Gospodarze stwarzali groźniejsze sytuacje, ale skuteczniejsze było Guingamp.

Strata bramki zmotywowała piłkarzy Lyonu i zaledwie cztery minuty później Lacazette po rzucie rożnym doprowadził do wyrównania. Przebywający od dziesięciu minut na boisku napastnik szybko dał się we znaki obronie Guingamp.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu goście musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył strzelec bramki – Ludovic Blas. Tej przewagi nie zdążyli wykorzystać gospodarze i bezpośrednio po upływie doliczonego czasu rozpoczął się konkurs rzutów karnych.

W jedenastkach lepsi okazali się piłkarze gości i to oni awansowali do następnej rundy.

Olympique Lyon – EA Guingamp 2:2 (1:1, 2:2, 2:2) k. 3:4 Valbuena 43', Lacazette 75' Blas 20' , De Pauw 71'