Najpierw Lyon, a teraz PSG, Guingamp notuje udany tydzień

Autor: Bartłomiej Misztal | 17.12.2016 19:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Bretanii po raz kolejny sprawiła sensację. W przeciągu tygodnia udało się jej uporać kolejno z wicemistrzem i mistrzem Francji.

Pierwszą połowę najlepiej przemilczeć, bo szarpana i nerwowa gra jednej i drugiej strony to nie było to, czego oczekiwali fani zgromadzeni na Stade du Roudourou. Została jeszcze druga, która wprawiła niejednego widza w osłupienie.

Zaczęło się w 54. minucie. Cavani miał szansę umocnić się w tabeli najlepszych strzelców Ligue 1, ale jego uderzenie wybronił Johansson. Później przez moment zrobiło się tak samo ślamazarnie, jak w pierwszej połowie, ale w 66. minucie piłkarze Guingamp wyszli na prowadzenie. Deaux odebrał piłkę Kurzawie i zagrał ją do wybiegającego Salibura, który uprzedził Silvę i trafił do bramki.

To nie wszystko, bo 5 minut później było już 2:0. Tym razem gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Coco zagrał do środka do Brianda, który podał z pierwszej piłki do De Pauwa, a ten wykończył akcję strzałem po ziemi. Ciekawą statystykę odnotowuje wciąż Areola. Golkiper PSG puścił dziewiątego gola od listopada. Co więcej, wszystkie równają się ilości strzałów na bramkę „Paryżan” jaką oddawali rywale, co daje Areoli stuprocentową nieskuteczność na bramce.

Po tym trafieniu przyjezdni przystąpili do oblężenia bramki Guingamp. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 80. minucie Kurzawa dograł w pole karne, a Cavani uciekł Sorbonowi i zdobył kontaktowego gola. To było za mało, a natarcie trwało nadal. Kluczowe okazały się ostatnie minuty. Wówczas totalny pech dopadł „Paryżan”. Poprzeczka, Johansson, obrońca Marcal i ponownie szwedzki golkiper Guingamp. Podopieczni Unaia Emery walili głową w mur. To zawodnicy Antoine'a Kombouare mogli cieszyć się ze zwycięstwa i tymczasowego awansu na 4. pozycję w tabeli Ligue 1.

EA Guingamp – Paris Saint-Germain 2:1 (0:0) Salibur 66', De Pauw 71' – Cavani 80'