Lyon wygrywa w szlagierze!

Tomasz Kurpiewski | 18.12.2016 22:39 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Ostatni mecz w 18 kolejce Ligue 1 zapowiadał się emocjonująco. Kapitalnie grające Monaco podejmowało na własnym stadionie Olympique Lyon.

Od pierwszych minut spotkanie obfitowało w świetne akcje. Na pierwszy plan wyszli bramkarze obu drużyn i to dzięki nim przez długi okres utrzymywał się wynik bezbramkowy. Najpierw w jednej sytuacji dwukrotnie ratował swój zespół Lopes, a później genialną interwencją popisał się Subasić, który obronił strzał Fekira z rzutu wolnego.

W 26 minucie Sidibe trafił do siatki, ale bramka nie została uznana, ponieważ obrońca niczym Maradona uderzył piłkę ręką.

Kilka minut później na prowadzenie wyszli goście. Precyzyjnym strzałem z 20 metrów golkipera Monaco pokonał Ghezzal.

W 39 minucie idiotycznie zachował się jeden z zawodników Monaco. Mendy dał się sprowokować i nie szczędząc siły, kopnął swojego przeciwnika od tyłu. Nikt nie miał wątpliwości – czerwona kartka.

Druga połowa rozpoczęła się równie energicznie. Na jej początku mieliśmy pewną kontrowersję. Sędzia główny nie podyktował rzutu karnego dla gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z graczy Lyonu. Nie pomylił się jednak w kolejnej sytuacji, gdzie faulowany był Lacazette. Poszkodowany podszedł do jedenastki, ale uderzył bardzo słabo i Subasić nie miał problemów z obroną.

W 66 minucie swoją przewagę wykorzystali przyjezdni. Po wrzutce Ghezzala z prawej strony boiska strzałem z woleja popisał się Valbuena. Bramkarz w tej akcji nie miał szans.

Zawodnicy Monaco nie złożyli jednak broni. Zaledwie cztery minuty po stracie drugiej bramki złapali kontakt z rywalem. Fenomenalnie zachował się na lewym skrzydle Lemar, który wycofał piłkę na środek pola karnego. Tam piłkę przyjął Bakayoko i udało mu się zmniejszyć przewagę Lyonu.

Kolejne ataki Monaco nie przyniosły jednak upragnionego remisu. W 87 minucie mecz zamknął Lacazette, który po fatalnym błędzie Subasica pakuje piłkę do bramki.

AS Monaco – Olympique Lyon 1:3 (0:1) Bakayoko 70' – Ghezzal 29', Valbuena 66', Lacazette 87'

• Oficjalnie: „The Citizens” z rekordem transferowym!

Josep Guardiola powitał w siedzibie Manchesteru City byłego zawodnika AS Monaco.

Manchester City od początku okienka transferowego chciał ściągnąć do siebie Alexisa Sáncheza z Arsenalu. Jednak Chilijczyk jest obecnie bliżej przenosin do Paris Saint-Germain i jeżeli nie uda się "The Citizens" zrealizować tego transferu to wystosują ofertę do AS Monaco za Kyliana Mbappé.

• Co by nie było, będzie ciekawie. Nowy sezon Ligue 1 niebawem się zacznie!

Po detronizacji Paris Saint-Germain w zeszłym sezonie, pozostałe kluby reprezentujące najwyższy szczebel rozgrywek klubowych we Francji dostały jasny sygnał, że jednak można. Pytanie tylko, czy to nie był chwilowy moment nieuwagi, czy faktycznie szykuje się mała rewolucja nad Sekwaną?

Real Madryt sprzedał Álvaro Moratę do Chelsea i spekuluje się, że w jego miejsce ściągnięty z AS Monaco zostanie Kylian Mbappé. Mistrzowie Francji oczekują za swojego napastnika rekordowej kwoty 190 milionów euro i na taki wydatek stać tylko trzy ekipy na Starym Kontynencie: "Królewskich", Manchester City oraz Paris Saint-Germain.

Manchester City jest bliski ściągnięcia do siebie obrońcy Realu Madryt, Danilo oraz lewego defensora AS Monaco, Benjamina Mendy'ego. Za obu zawodników "The Citizens" chcą wydać ponad 80 milionów euro.