Lyon wygrywa w szlagierze!

Tomasz Kurpiewski | 18.12.2016 22:39 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Ostatni mecz w 18 kolejce Ligue 1 zapowiadał się emocjonująco. Kapitalnie grające Monaco podejmowało na własnym stadionie Olympique Lyon.

Od pierwszych minut spotkanie obfitowało w świetne akcje. Na pierwszy plan wyszli bramkarze obu drużyn i to dzięki nim przez długi okres utrzymywał się wynik bezbramkowy. Najpierw w jednej sytuacji dwukrotnie ratował swój zespół Lopes, a później genialną interwencją popisał się Subasić, który obronił strzał Fekira z rzutu wolnego.

W 26 minucie Sidibe trafił do siatki, ale bramka nie została uznana, ponieważ obrońca niczym Maradona uderzył piłkę ręką.

Kilka minut później na prowadzenie wyszli goście. Precyzyjnym strzałem z 20 metrów golkipera Monaco pokonał Ghezzal.

W 39 minucie idiotycznie zachował się jeden z zawodników Monaco. Mendy dał się sprowokować i nie szczędząc siły, kopnął swojego przeciwnika od tyłu. Nikt nie miał wątpliwości – czerwona kartka.

Druga połowa rozpoczęła się równie energicznie. Na jej początku mieliśmy pewną kontrowersję. Sędzia główny nie podyktował rzutu karnego dla gospodarzy po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z graczy Lyonu. Nie pomylił się jednak w kolejnej sytuacji, gdzie faulowany był Lacazette. Poszkodowany podszedł do jedenastki, ale uderzył bardzo słabo i Subasić nie miał problemów z obroną.

W 66 minucie swoją przewagę wykorzystali przyjezdni. Po wrzutce Ghezzala z prawej strony boiska strzałem z woleja popisał się Valbuena. Bramkarz w tej akcji nie miał szans.

Zawodnicy Monaco nie złożyli jednak broni. Zaledwie cztery minuty po stracie drugiej bramki złapali kontakt z rywalem. Fenomenalnie zachował się na lewym skrzydle Lemar, który wycofał piłkę na środek pola karnego. Tam piłkę przyjął Bakayoko i udało mu się zmniejszyć przewagę Lyonu.

Kolejne ataki Monaco nie przyniosły jednak upragnionego remisu. W 87 minucie mecz zamknął Lacazette, który po fatalnym błędzie Subasica pakuje piłkę do bramki.

AS Monaco – Olympique Lyon 1:3 (0:1) Bakayoko 70' – Ghezzal 29', Valbuena 66', Lacazette 87'

• Właściciel Tianjin Quanjian: Intersowaliśmy się Diego Costą

Shu Yuhui w telewizji klubowej drużyny, której jest właściciel, potwierdził zainteresowanie napastnikiem Chelsea FC oraz kilkoma innymi snajperami z europejskiego topu.

• Monaco wysoko wygrywa i przegania lidera!

AS Monaco walczące w tym sezonie o mistrzostwo ligi spotkało się w ostatnim meczu tej kolejki Ligue 1 z drużyną prowadzoną przez Garcię. Goście przyjechali do Marsylii wyłącznie po zwycięstwo. Kilka godzin wcześniej swój mecz zremisował lider, dlatego też Monaco było podwójnie zmotywowane i potwierdziło swoją świetną dyspozycję.

• Lyon przegrywa z ostatnią drużyną!

Wicemistrz Francji z ubiegłego sezonu chce ponownie znaleźć się na podium. Dlatego też Olympique Lyon w meczu wyjazdowym z Metz chciał zdobyć trzy punkty i tym samym zbliżyć się do czołówki. Plan ten nie został wykonany. Ostatnia drużyna ligi zaskoczyła wygrywając zacięty pojedynek.

Trener Olympique Lyon przyznał, że jego priorytetowym zadaniem jest sprowadzenie Memphisa Depaya jeszcze w tym okienku transferowym.

Podopieczni Leonardo Jardima mieli nie lada przeprawę z FC Sochaux. Wydawało się, że AS Monaco pożegna się z Pucharem Ligi Francuskiej, ale „Czerwono-biali” grali do końca i ostatecznie awansowali do półfinału.