Pewna wygrana Barcelony

Tomasz Kurpiewski | 18.12.2016 22:41 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

W 16 kolejce ligi hiszpańskiej Barcelona zagrała z Espanyolem.

Mecz przebiegał tak jak wszyscy przewidywali. Barcelona długo utrzymywała się przy piłce i kreowała kolejne szanse na zdobycie bramki. Espanyol zepchnięty do defensywy miał niewiele do powiedzenia w pierwszej połowie.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Barcelony przeprowadzili już w szóstej minucie. Wówczas po świetnej kontrze do bramki nie trafił Messi.

W 17 minucie znakomite podanie od Iniesty otrzymał Suarez. Napastnik nie dał się przepchnąć obrońcy, utrzymał równowagę i pewnym strzałem pokonał golkipera gości.

Na początku drugiej połowy po jednej z interwencji kontuzji doznał Diego Lopez. Bramkarz musiał zejść z boiska, a jego miejsce zajął Roberto Jimenez.

W 66 minucie wynik podwyższył Suarez. Najpierw Leo Messi przedryblował całą defensywę gości, po czym oddał strzał. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, do niej dopadł Urugwajski snajper i bez trudu umieścił ją w siatce.

Chwilę później gospodarze mogli cieszyć się z trzeciego trafienia. Po indywidualnej akcji Messiego piłkę otrzymał Jordi Alba, który płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W końcowej fazie spotkania swoją szansę wykorzystali zawodnicy Espanyolu. Honorowe trafienie zaliczył David Lopez.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra bramkę zdobył Leo Messi. Argentyńczyk wykończył dobrze przeprowadzoną kontrę.

FC Barcelona – RCD Espanyol 4:1 (1:0) Suarez 17', 66', Alba 68', Messi 89' – Lopez 79'

• Na remis w Turynie... „Barca” wygrywa grupę D

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.