Trzy punkty na koncie Lyonu

Tomasz Kurpiewski | 21.12.2016 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W przedświątecznej kolejce Ligue 1 na stadion Lyonu przyjechali zawodnicy Angers.

Lyon od pierwszych minut pokazywał, że są ostatnio w dobrej formie. Już w dziewiątej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Nabil Fekir wszedł dryblingiem w pole karne, gdzie jeden z obrońców wybił mu piłkę, ale na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Lacazette'a. Napastnik nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Tuż przed przerwą goście mieli okazję do remisu. Strzał głową oddał jeden z zawodników Angers, jednak Lopez potwierdził swoją świetną dyspozycję wyłapując piłkę.

W drugiej połowie działo się sporo! Obie drużyny grały bardzo energicznie. Lyon starał się rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym, a przyjezdni ograniczyli się do kontr. Akcje w jednym i drugim polu karnym były znakomite. Kapitalna była też dyspozycja bramkarzy. Szczególnie dobrymi interwencjami popisywał się niejednokrotnie Anthony Lopes.

Do 84 minuty wynik spotkania był jeszcze sprawą otwartą, ale po trafieniu Fekira wszystko stało się już jasne. Ofensywny piłkarz otrzymał świetne podanie i mając przed sobą prawie pustą bramkę nie pomylił się.

Choć Angers się nie poddało i cały czas atakowało to jednak nie zdołali zdobyć choćby bramki honorowej. Duża w tym zasługa Lopesa, który był skoncentrowany do samego końca.

Olympique Lyon – Angers SCO 2:0 (1:0) Lacazette 9', Fekir 84'