Monaco wygrywa z Caen

Tomasz Kurpiewski | 21.12.2016 22:47 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym z meczów 19 kolejki Ligue 1 spotkały się AS Monaco i Caen.

W pierwszej części meczu nie działo się zbyt wiele. Piłkarze Monaco skupili się na defensywie i częściowo oddali pole przeciwnikowi. W tej odsłonie spotkania więcej dobrych sytuacji miało Caen. Najpierw piłka po rykoszecie wylądowała na poprzeczce, a później strzelał Yahia, ale jego uderzenie z bliskiej odległości wyłapał Subasić.

Początek drugiej połowy zaczął się wprost przeciwnie do poprzedniej. Kilkadziesiąt sekund po gwizdku arbitra AS Monaco wyszło na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Falcao. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki i pewnym strzałem w środek dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później goście musieli grać w osłabieniu, ponieważ z boiska wyleciał Damien Da Silva. Zawodnik otrzymał drugą żółtą kartkę za niebezpieczny faul.

W dalszej części meczu znacznie przeważało Monaco. Gospodarze tworzyli sobie dogodne sytuacje. W ciągu kilku minut doskonałe szanse otrzymali Lemar i Mbappe Lotin, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać golkipera gości. Ta sztuka powiodła się Bakayoko, który w 76 minucie wpisał się na listę strzelców. Pomocnik zdecydował się na silne uderzenie z dystansu i zaskoczyła bramkarza.

Mimo prowadzenia Monaco, skuteczność obu zespołów pozostawiała dziś wiele do życzenia. Nie tylko piłkarze Jardima marnowali świetne akcje. Do pustej bramki nie trafił także Julien Feret.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkarze Caen zdobyli honorowe trafienie. Strzałem pod poprzeczkę popisał się Bazile. Ta bramka nie miała jednak wpływu na to, kto zgarnął trzy punkty w dzisiejszym meczu.

AS Monaco – SM Caen 2:1 (0:0) Falcao 48'(k.), Bakayoko 76' – Bazile 90+4'

• Rodelin - od zera do bohatera. PSG remisuje z Caen

Piłkarze Paris Saint-Germain nie obronili w tym sezonie tytułu mistrzowskiego, a ostatni mecz w sezonie był tylko formalnością. Jednakże, porażka w pojedynku z SM Caen nie byłaby odebrana pozytywnie przez nikogo w klubie.

Po zwycięstwie w ubiegłym ligowym meczu AS Monaco zostało mistrzem Francji. Ostatnia potyczka w Ligue 1 była zatem świetną okazją do tego, żeby na boisku pokazali się młodzi i mniej eksploatowani piłkarze. Mimo dużej rotacji, drużyna z Księstwa bez większych problemów rozprawiła się z Stade Rennes.

W dzisiejszy wieczór gracze AS Monaco dokonali wielkiego wyczynu. Pokonując w zaległym meczu drużynę Saint-Etienne zapewnili sobie mistrzostwo Francji. Tym samym, dobiega końca szaleńczy wyścig o trofeum między nimi i obrońcą tytułu – Paris Saint-Germain.

W wielu krajach rozgrywki ligowe dobiegają końca, a to oznacza, że władze klubów z coraz większą intensywnością myślą o wzmocnieniach.

• Monaco praktycznie mistrzem Francji! Jeśli wygrywać to tylko w takim stylu!

W dzisiejszym ligowym spotkaniu zawodnicy AS Monaco stanęli przed szansą zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego. Do tego sukcesu potrzebna była wygrana przeciwko Lille OSC. Założony plan się powiódł i ostatni gwizdek sędziego przyniósł stan euforii. Drugie w tabeli PSG ma co prawda jeszcze szansę na tytuł, ale po ostatniej kolejce różnica goli między nimi a Monaco musiałaby być na korzyść "Paryżan". Obecnie drużyna z Księstwa ma 18 bramek przewagi, a biorąc pod uwagę ilość spotkań pozostałych do końca sezonu określenie mission impossible ani trochę nie odda charakteru tej sytuacji.