Monaco wygrywa z Caen

Tomasz Kurpiewski | 21.12.2016 22:47 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym z meczów 19 kolejki Ligue 1 spotkały się AS Monaco i Caen.

W pierwszej części meczu nie działo się zbyt wiele. Piłkarze Monaco skupili się na defensywie i częściowo oddali pole przeciwnikowi. W tej odsłonie spotkania więcej dobrych sytuacji miało Caen. Najpierw piłka po rykoszecie wylądowała na poprzeczce, a później strzelał Yahia, ale jego uderzenie z bliskiej odległości wyłapał Subasić.

Początek drugiej połowy zaczął się wprost przeciwnie do poprzedniej. Kilkadziesiąt sekund po gwizdku arbitra AS Monaco wyszło na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Falcao. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki i pewnym strzałem w środek dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później goście musieli grać w osłabieniu, ponieważ z boiska wyleciał Damien Da Silva. Zawodnik otrzymał drugą żółtą kartkę za niebezpieczny faul.

W dalszej części meczu znacznie przeważało Monaco. Gospodarze tworzyli sobie dogodne sytuacje. W ciągu kilku minut doskonałe szanse otrzymali Lemar i Mbappe Lotin, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać golkipera gości. Ta sztuka powiodła się Bakayoko, który w 76 minucie wpisał się na listę strzelców. Pomocnik zdecydował się na silne uderzenie z dystansu i zaskoczyła bramkarza.

Mimo prowadzenia Monaco, skuteczność obu zespołów pozostawiała dziś wiele do życzenia. Nie tylko piłkarze Jardima marnowali świetne akcje. Do pustej bramki nie trafił także Julien Feret.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkarze Caen zdobyli honorowe trafienie. Strzałem pod poprzeczkę popisał się Bazile. Ta bramka nie miała jednak wpływu na to, kto zgarnął trzy punkty w dzisiejszym meczu.

AS Monaco – SM Caen 2:1 (0:0) Falcao 48'(k.), Bakayoko 76' – Bazile 90+4'

• Niesamowity mecz i duża przewaga City

W jednej z wtorkowych par Ligi Mistrzów zagrały ze sobą Manchester City i AS Monaco. Mecz był bardzo szybki i obfitował w wiele ciekawych sytuacji. Oba zespoły preferują ofensywny styl gry i właśnie to mogliśmy zobaczyć.

Trener AS Monaco na konferencji przedmeczowej stwierdził, że klub w którym pracuje mocno różni się od Manchesteru City.

Szkoleniowiec AS Monaco uważa, że jego podopieczny nie stracił instynktu kilera, a współpraca z nim to czysta przyjemność.

Ten mecz może okazać się najlepszym w tej fazie rozgrywek. Mimo że poprzednie pary zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko, to jednak City razem z Monaco są w stanie ją przeskoczyć i zagwarantować niebywałe widowisko.

• Bastia zatrzymuje lidera!

Dzisiejsze spotkanie między Bastią i Monaco dla wielu bukmacherów było pewniakiem. Nie po raz pierwszy jednak, piłka nożna zaskakuje. Goście, pomimo bardzo niskiej pozycji w tabeli postawili trudne warunki obecnemu liderowi i zdobyli cenny punkt.