Oficjalnie: Juventus uprzedził Romę

Autor: Bartłomiej Misztal | 29.12.2016 16:52 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

„Stara Dama” już rozpoczyna zimowe zakupy. Od nowego roku ich szeregi zasili zawodnik, który jeszcze jakiś czas temu był łączony z AS Romą.

Tomás Rincón dołączył do drużyny Massimiliano Allegriego. Reprezentant Wenezueli przeszedł dzisiaj rano testy medyczne i pozostaje mu tylko podpisać umowę z Juventusem. W Turynie spędzi najbliższe pół roku na zasadzie wypożyczenia, za które „Bianconeri” muszą zapłacić Genoi CFC 2 mln euro. Po zakończeniu tego okresu, mistrz Włoch będzie musiał wykupić Rincóna za kwotę 8 mln euro.

 

Początkowo mówiło się, że reprezentant Wenezueli podpisze kontrakt z AS Romą, która jako pierwsza ustaliła warunki transferowe. Okazało się jednak, że Rincón woli Turyn od Rzymu. Jego umowa z Juventusem zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku.

Pierwszym klubem Rincóna w Europie był Hamburger SV. Grał tam od początku 2009 roku, a latem 2014 roku przeniósł się do Genoi CFC. Gra na pozycji pomocnika, ale może także być prawym obrońcą.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Niemcy, Włochy, Transfery, AS Roma, Hamburger SV, Genoa CFC

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Nie taki Juventus straszny, jak go malują

  W meczu 34. rundy Serie A na zespół Juventusu czekał trudny egzamin. W meczu wyjazdowym „Starej Damie” przyszło zmierzyć się z Atalantą BC. Ekipa z Bergamo jest jednym z lepszych zespołów w lidze, zwłaszcza na własnym stadionie.

  czytaj więcej
 • Analiza: AS Monaco vs. Juventus FC

  Od finału dzielą ich tylko dwa mecze. 180 minut, które z pewnością będą naładowane emocjami. Są już tak blisko celu, ale przed nimi jeden z najtrudniejszych pojedynków. W przypadku półfinałowej pary AS Monaco – Juventus FC niczego nie można być pewnym, poza tym, że ich zawodnicy zagwarantują znakomite widowisko. Wszyscy mają świadomość jak duża jest to stawka, a gdzie wielka nagroda, tam i ogromne ryzyko.

  czytaj więcej
 • Lippi na temat klubów z Serie A

  Marcello Lippi:

  czytaj więcej
 • Umiarkowany optymizm Allegriego

  Chyba nikt w Europie nie przewiduje innego scenariusza, niż zdobycie tytułu mistrzowskiego w Serie A przez Juventus FC. „Bianconeri” mają dużą przewagę nad pozostałymi klubami, a do końca sezonu zostało już tylko pięć kolejek.

  czytaj więcej
 • „Buffon ciągle mi powtarza, żebym dał już sobie spokój”

  Andrea Barzagli po wygranym meczu przeciwko klubowi z Genui podzielił się swoim komentarzem z dziennikarzami Premium Sport.

  czytaj więcej

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze