Giroud, Ty szelmo, „Kanonierzy” na podium

Autor: Bartłomiej Misztal | 01.01.2017 18:54 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Arsenal wykorzystał potknięcie Manchesteru City i wskoczył na trzecią pozycję w tabeli Premiership, po wygranej z Crystal Palace. Rzadkiej urody trafieniem popisał się w tym starciu Olivier Giroud.

„Kanonierzy” nie oszczędzali swojego rywala od samego początku i próbowali zyskać szybko przewagę. Udało się po 17. minutach, ale w jakim stylu. Gospodarze przeprowadzili piękną wymianę piłki od własnego pola karnego, przez całe boisko, aż trafiła do Sancheza, który miękko zagrał ją do Girouda, a Francuz efektownym „skorpionem” uderzył w futbolówkę, która po drodze odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Coś pięknego.

Przewaga Arsenalu nie pozwalała przyjezdnym na zbyt wiele, chociaż taktyka Crystal Palace zakładała grę z kontry. Takich okazji było jak na lekarstwo, a gospodarze grali swoją piłkę. Tuż przed przerwą Sanchez dwukrotnie miał szansę na zdobycie gola. Za każdym razem bezbłędnie spisywał się Hennessey.

Chilijczyk nie miał szczęścia do golkipera gości, bo po zmianie stron po raz kolejny lepszy okazał się ten drugi. W 56. minucie nie udało mu się zapobiec utracie gola. Płaskie zagranie z lewej strony wybił wślizgiem w powietrze jeden z obrońców drużyny przyjezdnej, ale po chwili doskoczył do piłki Iwobi i strzałem głową posłał ją w stronę bramki. Próby wybicia nie przyniosły rezultatu i Arsenal prowadził 2:0.

Po godzinie gry Crystal Palace wreszcie odpowiedziało. Cech dwukrotnie popisał się refleksem, najpierw przy strzale głową Tomkinsa, a następnie przy uderzeniu zza pola karnego Zahy. Przez ostatnie pół godziny nie widać było już groźnych sytuacji podbramkowych. Arsenal dowiózł zwycięstwo do samego końca i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli Premiership.

Arsenal FC – Crystal Palace 2:0 (1:0) Giroud 17', Iwobi 56'