Wszystko pod kontrolą. Atletico zwycięża

Tomasz Kurpiewski | 03.01.2017 23:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 1/8 finału Pucharu Króla spotkały się ze sobą Atletico Madryt i Las Palmas. Goście byli faworytem w tym meczu i wynik to doskonale odzwierciedla.

Pierwsze groźne akcje były efektem starań Atletico. Najpierw zza pola karnego uderzał Koke, a kilka minut później po indywidualnej akcji Griezmanna piłki do siatki nie zdołał wbić Gameiro.

W 24 minucie goście wyszli na prowadzenie. Ponownie na strzał zza szesnastki zdecydował się Koke. Jego precyzyjny strzał odbił się po drodze od innego gracza i tym samym piłka zmyliła nieco golkipera. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu znowu groźniejsi byli podopieczni Simeone. W 51 minucie podwoili swoje prowadzenie. Świetną piłkę na długi słupek posłał Vrsaljko. Dobiegł do niej Gameiro, który głową zgrał do Griezmanna, a ten nie miał kłopotów z trafieniem do pustej bramki.

Atletico mając zadowalający rezultat starało utrzymać się jak najdłużej przy piłce w związku z czym mnożyły się faule graczy Las Palmas. To nie był najpiękniejszy fragment meczu.

W ostatnich minutach spotkania zawodnicy gospodarzy próbowali zmienić rezultat, ale większość prób była nieskuteczna. Dopiero w 86 minucie przed dogodną szansą stanął Gomez, jednak jego uderzenie pewnie obronił Moya.

UD Las Palmas – Atletico Madryt 0:2 (0:1) Koke 24', Griezmann 51'