Coupe de France: Awans nie bez problemów, Ajaccio żegna się z Pucharem Francji

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.01.2017 10:46 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco nie chciało się przemęczać, więc postanowiło zagrać spokojnie, aby tylko wygrać. Mogło to się skończyć różnie, ale ostatecznie to „Czerwono-biali” awansowali dalej.

Gospodarze już na samym początku mieli okazję do wyjścia na prowadzenie, ale Boschila, mając praktycznie pustą bramkę przed sobą, katastrofalnie uderzył w piłkę. Gra nie była toczona w szybkim tempie, przez co momentami nudziła. W 19. minucie podopiecznym Leonardo Jardima udało się trafić do bramki. Sidibe zagrała do Mbappe, który następnie zagrał w pole karne, a Falcao pewnym strzałem dał prowadzenie dla AS Monaco.

Miejscowi niespecjalne forsowali tempo, co otwierało szansę dla przyjezdnych. W pierwszej połowie nie wyglądało to źle po stronie piłkarzy Ajaccio. Na początku drugiej mogli stracić dwie bramki, ale Falcao i Mbappe trafiali w poprzeczkę. Ślamazarność gospodarzy zemściła się w 64. minucie, kiedy to Madri został sfaulowany w polu karnym. Po chwili Cavalli uderzał z 11. metrów, trafił w nogi De Sanctisa, ale piłka odbiła się na tyle szczęśliwie od włoskiego golkipera, że wpadła do siatki.

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Moutinho zagrał piłkę w pole karne, a Germainowi udało się skierować ją głową w światło bramki. Mandanda próbował interweniować, ale za późno. W ostatnich 10 minutach spotkania przyjezdni pokazali się z bardzo dobrej strony. Najpierw Mandanda instynktownie wybronił uderzenie Silvy, a następnie jego koledzy wyprowadzili kontrę, po której wynik mógł ulec zmianie, ale De Sanctis stanął na wysokości zadania. Tuż przed końcem Gakpa przedarł się prawą stroną i zagrał w stronę Maazou, ale napastnik Ajaccio nie zdołał dosięgnąć piłki. AS Monaco awansowało do 1/16 finału rozgrywek o Puchar Francji.

AS Monaco – AC Ajaccio 2:1 (1:0) Falcao 19', Germain 67' – Cavalli 65'(k.)

• Niesamowity mecz i duża przewaga City

W jednej z wtorkowych par Ligi Mistrzów zagrały ze sobą Manchester City i AS Monaco. Mecz był bardzo szybki i obfitował w wiele ciekawych sytuacji. Oba zespoły preferują ofensywny styl gry i właśnie to mogliśmy zobaczyć.

Trener AS Monaco na konferencji przedmeczowej stwierdził, że klub w którym pracuje mocno różni się od Manchesteru City.

Szkoleniowiec AS Monaco uważa, że jego podopieczny nie stracił instynktu kilera, a współpraca z nim to czysta przyjemność.

Ten mecz może okazać się najlepszym w tej fazie rozgrywek. Mimo że poprzednie pary zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko, to jednak City razem z Monaco są w stanie ją przeskoczyć i zagwarantować niebywałe widowisko.

• Bastia zatrzymuje lidera!

Dzisiejsze spotkanie między Bastią i Monaco dla wielu bukmacherów było pewniakiem. Nie po raz pierwszy jednak, piłka nożna zaskakuje. Goście, pomimo bardzo niskiej pozycji w tabeli postawili trudne warunki obecnemu liderowi i zdobyli cenny punkt.