Totalna dominacja PSG. Draxler z golem w debiucie

Tomasz Kurpiewski | 07.01.2017 22:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań Pucharu Francji walkę stoczyły Paris Saint-Germain i SC Bastia.

Gospodarze od początku meczu kontrolowali jego tempo i dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na dobre sytuacje, ponieważ defensywa Bastii radziła sobie z tymi atakami.

W 31 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego drużyna z Paryża wyszła na prowadzenie. Thiago Silva zbiegł na krótki słupek i świetnie uderzył głową. Bramkarz gości nawet nie drgnął. Tego się nie dało lepiej zrobić!

Chwilę później gola zdobył Nkunku, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Napastnik był na wyraźnym spalonym.

Tuż przed przerwą „Paryżanie” podwyższyli swoje prowadzenie. Adrien Rabiot strzałem z dystansu zaskoczył Vincensiniego. Pomocnik zdecydował się na uderzenie z 30 metrów i źle ustawiony golkiper musiał skapitulować.

Przez drugie 45 minut PSG wciąż dominowało, a piłkarze Bastii nie byli w stanie przeprowadzić żadnego ataku. Najbardziej aktywny był wypożyczony z AS Monaco Saint-Maximin, choć w większości akcji musiał radzić sobie w pojedynkę.

Podopieczni Emery'ego nie dali żadnych szans przeciwnikowi. Bramkę na 3-0 zdobył Nkunku, który przejął piłkę na środku boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów i uderzył zza pola karnego po długim słupku.

Następne trafienie powędrowało na konto Thiago Motty. Po precyzyjnej centrze Ben Arfy pomocnik skierował głową piłkę do siatki. Sześć minut później prowadzenie podwyższył bardzo energiczny dzisiaj Lucas. Faulowany w polu karnym wywalczył jedenastkę, którą zamienił na gola.

To jednak nie był koniec strzelania w tym spotkaniu. Zaraz po wejściu z ławki na liście strzelców znalazł się Angel Di Maria. Piłkarz PSG wykorzystał podanie po dwójkowej akcji Ben Arfy i Meuniera.

W dzisiejszym meczu zadebiutował Julian Draxler. W swoim pierwszym występie w nowych barwach ustalił wynik spotkania strzelając na 7-0. Draxler otrzymawszy prostopadłe podanie od Ben Arfy zachował zimną krew w polu karnym i spokojnie pokonał bramkarza gości.

Paris Saint-Germain – SC Bastia 7:0 (2:0) Silva 31', Rabiot 42', Nkunku 49', Motta 57', 63' Lucas (k.), Di Maria 77', Draxler 89'

• Rodelin - od zera do bohatera. PSG remisuje z Caen

Piłkarze Paris Saint-Germain nie obronili w tym sezonie tytułu mistrzowskiego, a ostatni mecz w sezonie był tylko formalnością. Jednakże, porażka w pojedynku z SM Caen nie byłaby odebrana pozytywnie przez nikogo w klubie.

W jednym z meczów 37 kolejki Ligue 1 obrońca tytułu przyszło zmierzyć się z drużyną Saint-Etienne na wyjeździe. Tytuł mistrzowski wymyka się z rąk Paris Saint-Germain, ale „Paryżanie” pokazali, że w ich przypadku nie można odpuszczać. Dlatego właśnie podjęli walkę do końca, nawet mimo niekorzystnej pozycji.

Drużyna z Korsyki zanotowała kolejną porażkę, co tylko zmniejsza szansę na utrzymanie w Ligue 1. Paris Saint-Germain nie miało problemów z pokonaniem swojego rywala.

W Nicei mistrz Francji zanotował kiepskie spotkanie. Na dodatek, „Paryżanie” kończyli mecz bez dwóch zawodników. Gospodarze natomiast nadal mają szansę zakończyć sezon na drugim miejscu w Ligue 1.

Decyzja Leonardo Jardima, żeby w półfinałowym meczu Coupe de France wzbudziła wiele kontrowersji. Portugalski szkoleniowiec postanowił wystawić drużynę rezerw przeciwko Paris Saint-Germain. Echa po meczu przegranym 5-0 nie słabną.